MedyaFaresi MedyaFaresi

Ezhel'den Ivana Sert'e gönderme: Alemin derdi yine rap olmuş

Türkiye'de yaptığı rap şarkılarıyla son dönemin en çok konuşulan ismi olan Ezhel, İvana Sert'in rap müzikle ilgili "Rap müziği sanattan saymıyorum" şeklindeki açıklamalarına gönderme yaptı.

Eklenme: 21 Aralık 2019 23:20 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 23:26

Müptezhel albümüyle büyük bir çıkış yakalayan ve ününü geniş kitlelere duyuran ve Felaket, AYA, Fight Kulüp, Olay gibi şarkılarla gündem olan Ezhel, Türkiye'de oldukça popülerleşen rap müzik hakkında açıklamalarda bulunan Ivana Sert'e Instagram hikayesinden göndermede bulundu.

"Alemin derdi yine rap olmuş, listelerde rap gümbür gümbür. Sanat nedir, ne için yapılır görecelidir ama rap sanat değilse bile isyandır! Bunca yıl aşağılanmaya rağmen inatla Türkiye'de rap yapan herkesle gurur duyuyorum. Kaldırımlarda tozduk yıldızlara konduk! Aleminiz buysa kral da biziz." yazılı bir mesaj paylaştı.

IVANA SERT NE DEMİŞTİ?

Son dönemde pop müziğin rap şarkılarının gerisinde kaldığı iddialarına cevap veren modacı/şarkıcı Ivana Sert, iddialı bir açıklamada bulunarak "Rap bu aralar çok moda. Ama bence balon. Çok uzun sürmeyecek. Rap sadece sözlerden ibaret. Hikaye anlatıyorlar. Ben hiç değer vermiyorum. Konservatuvar mezunu biri olarak söylüyorum; rap ne sanattır, ne de müzik. Sanattan sayamam." ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan ünlü popçu Hande Yener de önceki günlerde rap müzikle ilgili “Artık pop bitti, rap dönemi başladı” açıklamasını yapmıştı. Ivana Sert daha önce de Ezhel'in 'Felaket' adlı şarkısını seslendirmişti ve performansıyla tepki toplamıştı.

acunn.com