MedyaFaresi MedyaFaresi

Evlenip yeni kimlik aldı, eski kimliği fuhuş yapan kadında çıktı

ANTALYA'da evlendikten sonra soyadı değişikliği nedeniyle kimliğini değiştiren kadının Nüfus Müdürlüğü'ne teslim ettiği eski nüfus cüzdanı, fuhuş yapan bir kadının üzerinden çıktı.

Eklenme: 28 Ocak 2015 18:54 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 11:34

Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde yaşanan olayın ardından savcılık soruşturma başlattı.

İstanbul'da eczanede kalfa olarak çalışan 26 yaşındaki G.A. ile 36 yaşındaki Taner G. geçen 23 Kasım'da evlendi. Düğünün ardından yeni evli çift Antalya'ya taşındı. Genç kadın, soyadı değişikliği nedeniyle kimliğini değiştirmek üzere 1 Aralık 2014 tarihinde Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne başvurdu. Eski nüfus cüzdanını teslim eden G.A., yeni nüfus cüzdanını eşinin soyadıyla G.G. olarak aldı.
1 Ocak 2015 günü çiftin Şirinyalı Mahallesi'ndeki evlerinin kapısını çalan polis, G.G.'nin eski kimliğinin fuhuş yapan bir kadın tarafından kullanıldığını söyleyince çift şoke oldu. Polis merkezine giden çift, eski kimliği kullanan A.B. ile nüfus müdürlüğünde görev yapan memurlar S.A. ve Z.C.'den şikayetçi oldu. A.B. hakkında 'Başkasına ait kimlik bilgilerinin kullanılması', S.A. ve Z.C. hakkında ise 'Görevi kötüye kullanma' suçlamalarıyla savcılık tarafından soruşturma açıldı.
'PARKTA BULDUM' DEDİ
Olayın, A.B. ile 250 lira karşılığında ilişkiye girmek için anlaşan B.S. adlı kişinin şikayetiyle ortaya çıktığı anlaşıldı. Polise başvuran B.S. bir saatlik birliktelik karşılığında anlaştığı A.B.'nin, 250 lirayı aldıktan sonra kendisiyle görüşmeyip dolandırdığını iddia etti. Şikayet üzerine eve giden polise kadın, üzerinde kendi fotoğrafını yapıştırdığı G.A.'ya ait kimliği verdi. A.B. polis merkezindeki ifadesinde ise kimliği parkta bulduğunu, üzerine kendi fotoğrafını yapıştırıp kullandığını söyledi.
MEMURLARDAN DA ŞİKAYETÇİ OLDU
Yeni kimliğini alırken iade ettiği eski nüfus cüzdanının fuhuş yapan kadında çıkmasını karşısında büyük şaşkınlık yaşadıklarını belirten G.G., şunları anlattı:
"Polis kapımıza geldiğinde olaya inanmak istemedik. 'Kimliğinizi kaybettiniz mi?' diye sordular. Kimliğimi gösterdim. Bir dolandırıcılık olayıyla ilgili ifade vermem gerektiğini söylediler. Karakolda bir poşet içinde eski kimliğimi gösterdiler. Her şeyi orada öğrendik. Bir hayat kadını kimliğimi kullanırken yakalanmış. Benim resmimi çıkarıp kendi resmini yapıştırmış. Sahte olduğu anlaşılınca bana ulaşmışlar. Kimliğimi kullanan hayat kadını ve kimliğimi teslim ettiğim memurlardan şikayetçi oldum."


'İMHA ETMEYİP SATMIŞLAR'
Taner G. ise yaşadıkları olayın film senaryolarına bile taş çıkartacağını söyledi.
Eşinin eski kimliğinin para karşılığında hayat kadınına satıldığını ileri süren Taner G. şunları söyledi:
"Eski kimliği teslim ettik. Daha sonra gittiğimizde bize imha edildiğine dair bir belge verdiler. Eski kimliklerin doğrama makinesinde imha edilmesi gerekiyor. Demek ki imha edilmemiş. Bu işin içinde çete mi var bilmiyorum ama biz para karşılığında verildiğini düşünüyoruz."

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA