MedyaFaresi MedyaFaresi

Euro 2016 Fransa'nın elinden alınıyor

Kanlı terör saldırısı futbolu da vurdu. Fransa'daki 2016 Avrupa Şampiyonası tehlikeye girdi. Finalist ülke federasyonları, güvenlikle ilgili kaygılarını iletip B planı için baskı yapıyor.

Eklenme: 16 Kasım 2015 13:23 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 23:34

132 kişinin öldüğü, 96'sı ağır 349 kişinin yaralandığı kanlı terör saldırısının yarattığı dehşet, Fransa'daki 2016 Avrupa Şampiyonası'nı tehlikeye attı.

Habertürk'ün haberine göre; Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Le Graet'ın "Zaten güvenlik endişemiz vardı, şimdi bu endişe daha da arttı" itirafı, turnuvaya katılımcı ülkeler ve taraftarları daha da ürküttü.

 
B PLANI BASKISI

UEFA'yla durum değerlendirmesi yapan finalist ülke federasyonları, güvenlikle ilgili kaygılarını iletip bir B planı üzeninde de durulması konusunda baskı yapıyor.

ALMANYA, İTALYA VE İNGİLTERE ÜSTLENEBİLİR

Fransa'daki terör saldırılarının devamı durumunda finallerin el değiştirmesi ihtimalini yüksek gören ülkeler, içlerinde de seçenekleri masaya yatırmaya başladı. Finallerin devredilme olasılığına karşılık başta Almanya olmak üzere İtalya ve İngiltere'nin bu işi üstlenebileceği konuşuluyor.

GÜVENLİK GARANTİSİ İSTENECEK

Platini'ye 'rüşvet' suçlamasıyla yara alan UEFA şimdi bu krizi nasıl aşacağını düşünüyor. İlk etapta Fransa hükümetinden 'güvenlik garantisi' istenecek. Türkiye, 2016 içinFransa'yla girdiği yarışı tek oyla kaybetmişti.