MedyaFaresi MedyaFaresi

Ethem'i vuran polis Urfa'ya atandı!

Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polis memuru A.Ş.'nin Şanlıurfa'ya \"Koruma Şube Müdürlüğü'ne\" atandığı ortaya çıktı.

Eklenme: 07 Ekim 2013 15:27 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 12:54

Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ankara’da yapılan gösteride Ethem Sarısülük kafasına isabet eden polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı , Ethem’in ölümüne neden olan polis memuru A.Ş. hakkında “meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürme suçundan” dava açmıştı. Davaya bakan mahkeme olan Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi , ilk duruşma tarihi olarak 23 Eylül 2013 günü belirledi. Mahkeme daha sonra sanık polis memuru A.Ş.’nin duruşmada hazır edilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğüne 5 Eylül 2013 günü talimat yazdı.

Duruşmaya perukla geldi...

Polis kamerasından Ethem Sarısülük’ün vurulduğu an!.. VİDEO

ETHEM SARISÜLÜK KARARINA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

İşte Ethem Sarısülük’ün vurulduğu an! Polis nasıl kaçtı?

GELMEZSE TUTUKLANACAKMIŞ

Radikal Gazetesi’nden Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, mahkeme yazdığı talimatta duruşma saatinde polis memurunun hazır edilmesini isteyerek “Suçun vasfı gereği duruşmada bulunma zorunluluğu olduğu, duruşmada hazır bulunmadığı takdirde hakkında tutuklama (yakalama) kararı çıkartılacaktır” dedi.

URFA’YA ATANMIŞ

Mahkemenin bu yazısına İlçe Emniyet Müdürlüğü de 10 Eylül 2013 günü yanıt verdi. Mahkemeye gönderilen yanıtta “Şahısla ilgili yapılan araştırmada şahsın geçici görev ile Koruma Şube Müdürlüğü Şanlıurfa ilinde çalıştığı tespit edilmiştir” denildi. Böylece, sanık A.Ş.’nin bilenen aksine ilk duruşma öncesinde “geçici görev ile Şanlıurfa’ya atandığı” anlaşılmış oldu.