MedyaFaresi MedyaFaresi

Esra Erol'dan o iddialara yanıt! Bu benim kaderim!

Sempatik sunucu Esra Erol yeni kanalı FOX TV'den 500 bin lira alacağı iddialarına Milliyet'ten Güliz Arslan'a verdiği röportajda açıklık getirdi..

Eklenme: 25 Ağustos 2013 11:39 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 21:50

ESRA EROL FOX’TA! İŞTE PROGRAMIN TANITIMI -VİDEO-

Fox TV’ye transfer olan evlilik programı vesilesiyle bir araya geliyoruz Esra Erol’la. Erol, altı yılda evlenmesine vesile olduğu 300 çifte 2 Eylül’den itibaren yenilerini ekleyecek. Bir yandan yeni programın hazırlıkları, bir yandan ev taşıma telaşı, tatlı bir yorgunluk var üzerinde.Hep gülen ve klişe cümleler kuran kartondan bir ekran yüzü değil Esra Erol.

 Esra Erol ve oğlu tatilde!.. FOTO GALERİ

Röportaj sırasında, bazen hep aynı şeyi yapmaktan sıkıldığını, şehit haberlerinin geldiği günlerde programı sunarken kendini samimiyetsiz bulduğunu, RTÜK’ün bazı cezalarına kırıldığını, kapı kolu silmede ne kadar usta olduğunu, ikinci çocuğu ne zaman doğuracağına bir türlü karar veremediğini içtenlikle anlatıyor. Yardım eli uzattığı kadınları anarken gözleri doluyor, tabağındakilerden sevdiği bir şeyi elleriyle bana da ikram ediyor, iki yaşındaki oğlunun fotoğraflarını gösterip taklidini yapıyor.
Kendisi de kabul ettiği için rahatlıkla söyleyebilirim, sahiden “fırlama” bir tarzı var. Ağırbaşlı cümleler de kuruyor ama ciddi bir cümlesi bitmeden zıplamaya başlayıp kahkahalar atacak gibi bir hali var her zaman.

İşte Esra Erol röportajının bir kısmı;

Eski kanalınızda ayda 250 bin, burada ise 500 bin lira alacağınıza dair haberler çıktı...
Bu benim kaderim, ne zaman kanalım değişse böyle haberler çıkıyor. Ben Allah’ın bana açtığı şans kapısıyla bir iş edindim. Bu işi layığıyla yapmaya çalışıyorum. Sadece halk sevgisi var arkamda. Bizler profesyoneliz. Yaptığımız işin bir hakkı var. Bir de reklam pazarının hareketlenmesinde benim gibi ekran yüzlerinin önemli bir rolü oluyor. Her seferinde böyle haberlerin çıkması beni çok rahatsız ediyor. Babam emekli memur. Kız kardeşim öğretmen. Öbür kız kardeşim bankacı. Damadımız bankacı. Kendi ekonomik özgürlüğümle destek olduğum bir ailem var. Onun dışında son derece sıradan bir kadınım ve basit bir hayatım var. Ünlü olmadan önce neysem, şimdi de oyum. Ben sadece televizyon programı yapmak ve evime gitmek istiyorum. Paranın ve şöhretin getirdiği şeyleri yaşamaktan haz almıyorum.

Programınıza katılan insanlar, hayatlarını değiştiren kararlar alırken yanı başlarında oluyorsunuz ve çoğu zaman sizin etkiniz de oluyor. Bu sorumluluk çok ağır değil mi?
Ben programa gelenlere önce şunu söylüyorum; evlilikten önce kendi gücünüzü keşfedin. Siz kendi değerinizi bilin ki başkaları da size değer versin. Bir de hep kadınların tarafında duruyorum. Kadının ekonomik sebeplerden erkeğe boyun eğmesini kabul edemiyorum. Her zaman eğitimin sürdürülmesi gerektiğini, evliliğin bir kurtuluş olmadığını anlatıyorum.

“Çöpçatanlık isteyen arkadaşlara kendi işinizi kendiniz görün diyorum”

İŞTE ESRA EROL’UN GÜNAYDIN POZU! FOTO GALERİ

 Hangi çiftin uyumlu olacağını bir bakışta anlayabiliyor musunuz artık?
Her zaman değil. Uyumsuz olacaklarını hissettiysem “Biraz dikkat mi etseniz?” falan diyorum en fazla. Bizde kıskançlık sevgi gösterisi olarak algılanıyor. Bazen şiddet bile... Öyle bir durumda müdahale edip “Seven insan asla karşı tarafa zarar vermez” diyorum.

Çöpçatanlık yapmayı becerebilenlerden miydiniz eskiden de?
Tabii. Ama artık program dışında yapmıyorum. Çok yakın arkadaşlarım “Bari bizim için bir VIP program yap” diyorlar (gülüyor). “Kendi işinizi kendiniz görün” diyorum ben de.

“Belki de Allah’ın gözüne girebilmek için yapıyorum bu sosyal sorumluluk projelerini”

Pek çok sosyal sorumluluk projesi yaptınız. Ağaç dikme, mavi kapak toplama, kitap toplama, Umut Evleri....
Engellilerin hayata katılması benim için çok önemli. Esenler’de bir ormanımız var. Programa gelen bir mektup bizi kitap toplamaya itti. İki kitabım var; “Sessiz Kadınlar” ve “Kara Duvak”. Onların gelirleriyle Bolu’da, Düzce’de ve Fatih’te Umut Evleri açtık. İhtiyacı olanlara buralarda hukuk ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bugüne kadar beş bin kişi Umut Evleri’ne gelip ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti almış. Sadece Fatih’teki Umut Evi’ne bu hafta 30 kişi başvurmuş. Yakında Umut Evleri’ni karavan haline getireceğiz, tüm Türkiye’yi gezecekler.

Milliyet / Güliz Arslan

Röportajın devamını okumak için tıklayınız..

ESRA EROL’UN STÜDYOSU TATİL ALANINA DÖNDÜ -VİDEO-

Esra Erol’dan muhteşem davul şov!.. VİDEO

İŞTE ESRA EROL’A YAPILAN O SÜRPRİZ! VİDEO

İŞTE ESRA EROL’A YAPILAN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ! FOTO GALERİ


Esra Erol’a hayranlarından doğum günü sürprizi!.. FOTO GALERİ

ESRA EROL’DA ALKOL TARTIŞMASI -VİDEO-

ESRA EROL DAMAT ADAYINI BÖYLE TAKLİT ETTİ! VİDEO 

Esra Erol’da Önder Açıkbaş damat adayı olursa.. VİDEO

Esra Erol’dan Müslüm babaya büyük jest!.. VİDEO

ESRA EROL OLİVİUM’DA.. FOTO GALERİ

Esra Erol’da şalvarlı gelin adayı! Bolulu Gülcan şov!.. VİDEO

Esra Erol Un Dos Tres dansını 15 yıl sonra yine yaptı!.. VİDEO

İşte Esra Erol’un 15 yaşındaki dansı.. VİDEO

İşte Beyaz’ın Esra Erol’a nostaljik sürprizi!.. VİDEO