Abone Ol

Eskiden AKP'liydi sonra Muhalif olmuştu: Levent Gültekin'den çarpıcı Erdoğan yorumu

Bir dönem AKP yandaşı olan ve TMSF yönetimindeki medya gruplarının başına getirilen, sonraki dönem muhalif olan ve Erdoğan'a çok sert eleştiriler yapan Gazeteci Levent Gültekin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde “yumuşak bir liderlik” yapacağı izlenimi edindiğini söyledi.

Eskiden AKP'liydi sonra Muhalif olmuştu: Levent Gültekin'den çarpıcı Erdoğan yorumu

Gültekin, Medyascope TV’de katıldığı programda, Erdoğan’ın yeni dönemde “AK Parti’nin cumhurbaşkanı olmaktansa Türkiye’nin liderliğine oynayacağını” gördüğünü söyledi. Gültekin, bunun göstergesi olarak Cumhurbaşkanının miting konuşmalarını gösterdi. Gültekin, “Erdoğan’ın bütün miting konuşmalarını dinledim. Erdoğan’ın yeni dönemde daha yumuşak bir liderlik pozisyonuna geçeceği izlenimini aldım” dedi.

Erdoğan’ın konuşmaları sırasında gözlerini, mimiklerini ve tavırlarını dikkatle incelediğini söyleyen Gültekin, “Başka bir yöne doğru yönelmiş Tayyip Bey. AK Parti’nin cumhurbaşkanı olmaktansa Türkiye’nin liderliğine oynuyor. Toplumun bütün kesimlerine hitap edeceğe benziyor” ifadelerini kullandı.

Gültekin, bu görüşünü AK Parti’ye yakın kaynaklara sorduğunu ve onların da “Bizim de böyle bir beklentimiz var. Böyle bir plan var” dediğini söyledi.