MedyaFaresi MedyaFaresi

Esin Aydıngöz'ün bestesi Alize'nin büyülü sesiyle buluştu Bir Gökyüzü Düşün

Los Angeles’ta Yaşayan Türk Besteci Esin Aydıngöz’ün 5 Yıl Önce Yazdığı "Bir Gökyüzü Düşün" 2 Mayıs 2019’da Alize’nin Sesiyle Dinleyicilerle Buluştu.

Eklenme: 03 Mayıs 2019 17:05 - Güncelleme: 03 Mayıs 2019 17:10

Berklee College of Music'ten mezun olan Esin Aydıngöz, 13 Mayıs 2014’te yaz tatili için İstanbul’a gelmişti. Uçaktan indiğinde aldığı ilk haber Soma’da yüzlerce çocuğun babasız kalması olunca çok etkilendi, birkaç gün içinde bu şarkıyı yazdı.

Söz, müzik ve düzenlemesi tamamen Aydıngöz’e ait olan bu eser yıllar sonra Alize’nin büyüleyici sesiyle buluştu.

İstanbul ve Los Angeles'ta sürdürülen yoğun çalışmalar sonunda şarkı Matgri Music’te mikslendi ve Babajim Stüdyoları’nda masterlandı.

Esin Aydıngöz besteci, aranjör ve piyanist olarak Los Angeles'ta çalışmaktadır ve Disney'in yeni akapella grubu olan DCappella'nin yardımcı müzik direktörlüğünü yapmaktadır.

Bir yandan film müziği çalışmalarına da devam eden Aydıngöz, Los Angeles'ta bulunan kadın film müziği bestecileri birliğinin (AWFC) yönetim kurulunda görev almaktadır.

Endüstri mühendisi olmasına rağmen hayallerinin ve müzik tutkusunun peşinden koşmaya karar veren Alize ise, birkaç yıl önce DMC etiketiyle çıkan Korkmalısın isimli single çalışmasıyla müzik sektörüne giriş yapmıştır. Bununla birlikte Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan repertuvarıyla sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Esin Aydıngöz ve Alize birlikte daha birçok şarkıya imza atmayı hedefliyor."

işte o şarkı

Etiketler : alize, esin aydıngöz