Abone Ol

Ertuğrul Özkök: Şimdi düşünme sırası laik liberalde, İslamcı muhafazakarda, Diyanet’te

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 10 yıl önce 29 Ekim akşamında bir şirketin CEO’su ile arasında geçen konuşmayı bugünkü köşesine taşıdı.

Özkök: Şimdi düşünme sırası laik liberalde, İslamcı muhafazakarda...

Ellerinde bayraklarla yürüyüş yapan 50-60 kişilik bir grup içi CEO’nun “Eh işte bunlar da bu kadar” dediğini aktaran Özkök,

“Bu ülkenin laik liberali ile muhafazakâr İslamcı popülisti yıllarca Atatürk’ü bu ülkenin küçük bir azınlığının sevgisi olarak göstermeye çalıştı.

Diyanet yine onun adını unuttu. Evet Batılı okullarda okumuş güya laik liberal bazı aydınlarla, bazı İslamcı takım el ele Atatürk’ün ismini tarih kitaplarından silmeye kalkıştı” dedi.

Diyanet’in Atatürk’ün ismini unuttuğunu söyleyen, Özkök, “Olmadı. Başaramadılar. Fena geri tepti.  Şimdi düşünme sırası o laik liberalde, İslamcı muhafazakârda, Diyanet’te.

Bu halk din görevlilerine olan güvenini neredeyse sıfıra indirirken. Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak Cumhuriyet’i kuran büyük Atatürk ve arkadaşlarını, niye, neden, milleti millet yapan değerler gönderine bir bayrak gibi her yıl biraz daha yukarı çekiyor” ifadesini kulladı.

Yazının devamı için tıklayın