MedyaFaresi MedyaFaresi

Erotik model, prenses oluyor!

İsveç kraliyet ailesinin 36 Yaşındaki tek oğulları Carl Philip önümüzdeki cumartesi günü evleniyor. İsveç'te düğün hazırlıkları kadar çok konuşulan bir diğer şeyse Carl Philip’in nişanlısı Sofia Hellqvist’in önceki meslekleri.

Eklenme: 04 Haziran 2015 09:53 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 09:34

Sofia Hellqvist Prens Philip ile tanışmadan önce erotik modellik yapıyordu.

1984 doğumlu Hellqvist, ülke çapındaki ününe 2004 senesinde Slitz isimli erotik dergi tarafından, ‘Bayan Slitz” olarak seçildiğinde kavuştu.

Hemen ardından, 2005 senesinde Sofia Hellqvist, İsveç televizyonlarında yayınlanan ‘Hotel Paradise’ isimli yarışmaya katıldı. 

Bu yarışmada Hellqvist bir diğer yarışmacı Olinda Castielle ile sık sık tartışsa da finale kadar çıktı. 

Yarışmanın ardından yoga eğitimi için New York’a taşınan Hellqvist’in adı bu kez de Las Vegas’da bir skandala karıştı. Amerikan porno yıldızı Jenna Jameson ile yakınlaştığına dair haberler Amerikan ve İsveç basınına yansıdı.

2010 senesinde bu kez Playground isimli bir proje için Güney Afrika’ya giden Hellqvist’in şansı bu projeden sonra açıldı.  Aynı sene İsveç Sarayı’nın basın sözcüsü, Prens Carl Philip ile Sofia Hellqvist arasındaki ilişkiyi doğruladı. Bunun üstüne uluslararası basından ilişkiye yönelik yorumlar geldi.

İngiliz Daily Telegraph Gazetesi, Hellqvist’in geçmişteki mesleği ve televizyon şovları yüzünden İsveç Kraliyet Ailesi’ni “zor durumda” bıraktığını yazdı.

  

27 Haziran 2014’te nişanlanan çift, 13 Haziran 2015 tarihinde Stockholm’de evlenecek.