MedyaFaresi MedyaFaresi

Erman Toroğlu Volkan'ı bombaladı: Sokak köpekleri bile..

Erman Toroğlu, sarı-lacivertli takımın kalecisi Volkan Demirel'in Süper Kupa maçı sonrası yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

Eklenme: 27 Ağustos 2014 12:11 - Güncelleme: 22 Mart 2016 04:20

Erman Toroğlu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir geceye katıldı. Gecede gazetecilerin sorularını yanıtlayan Toroğlu, sarı-lacivertli takımın kalecisi Volkan Demirel'in yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi. Volkan Demirel'e birisinin dur demesi gerektiğini vurgulayan Toroğlu, "Bunu kim der, onu da çok merak ediyorum. Bunlar nasıl sporcular anlamak mümkün değil. Sporcunun özü bu değil. Birilerinin bu durumlara dur demesi lazım ama futbolun da sahibi yok. Kimsenin dur diyeceğini de zannetmiyorum. Futbol federasyonu yok ki" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe - Galatasaray mücadelesinde penaltı atışları sırasında sarı-kırmızılı futbolcu Melo ile bir tartışma yaşayan Volkan Demirel, karşılaşmanın ardından soyunma odasında FB TV'ye bir açıklama yapmıştı.
Brezilyalı futbolcunun 'Pitbull' lakabına gönderme yapan Demirel, "Belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin. Yoksa bu iş bana kalacak. Ben de ceza alırım falan diye korkuyorum" ifadelerini kullanmıştı. Milli kalecinin bu açıklamalarına tepki gösteren Toroğlu, "Sokak Köpekleri çok iyi insanlar. O, dili olmayan hayvanlara yazık. O, dili olmayan hayvanlara ben hayvan diyemiyorum. Onlar baya güzel insanlar, iyi insanlar. Sokak köpekleri de güzel insanlar, iyi insanlar. Hayvanlara yazık bilmiyorum anlatabildim mi?" dedi.

Gazetecilerin, 'Volkan Demirel'in söylediği sözlerde bir kinaye var mı' sorusuna ise Toroğlu sinirlenerek "Onu bana değil, Volkan'a soracaksınız. Siz bana bir soru yönelttiniz ben de cevap verdim. Gerisini bilmem söylenen cümle 'belediye sokak köpeklerini öldürsün, yoksa ben öldüreceğim.' Eğer bunda bir kinaye varsa açın kardeşim Melo'ya söyleyin. Sokak köpeklerinin günahı ne? Sokak köpekleri iyi insanlar. Ben bizim bazı insanlara insan diyemiyorum ama o köpekler iyi insanlar. Sokak köpekleri özellikle daha iyi insanlar. Sokak köpekleri daha kaliteliler ve sporcular" açıklamasında bulundu.