MedyaFaresi MedyaFaresi

Erkeklerden kadınlar için mini etekli eylem

Kadınlar için; şiddet, taciz ve tecavüze karşı eylemi bu kez erkekler yapıyor. 21 Şubat Cumartesi günü, erkekler mini etek giyip Taksim’de yürüyüş yapacak. Facebook’tan oluşturulan etkinlik için şimdiden bin 500 kişi eyleme katılacağını belirtti.

Eklenme: 17 Şubat 2015 14:59 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 23:52

Özgecan Arslan'ın katledilmesine tepki gösteren bir grup erkek, sosyal medya üzerinden 'mini etekli' yürüyüş yapma çağrısında bulundu.  Bu vahşi olaydan sonra, Türkiye’de kadınların günlük hayatta yaşadığı zorluklar büyük kamuoyu oluşturdu.  Gerek haberlerde gerek sosyal medyada kadınların çektiği büyük sıkıntılar, hızla paylaşılıyor, kadınlar seslerini duyuruyor.  Vahşice öldürülen Özgecan’dan sonra, kendini kötü hisseden; amiyane tabirle “Erkekliğinden utanan” sağduyulu erkekler Taksim’de Cumartesi günü mini etek giyerek kadınların yaşadığı zorluklara karşı eylem yapacak. EYLEM FACEBOOK’TAN DUYURULDU 
'Tüm kadınlar için mini eteklerimizle yürüyoruz' isimli eylem Facebook’tan duyurulduğu andan birçok erkekler eyleme yoğun ilgi gösterdi. Kampanyayı başlatan eylemciler: 

“Madem her şeyin sorumlusu mini etek, madem mini etek ahlaksızlık, namussuzluk, madem mini etek giyen kadın başına geleceklere davetiye çıkarıyor, o halde BİZ DE davetiye çıkarıyoruz !

Bu yozlaşmış ülkenin şiddete, tacize, tecavüze uğrayan ya da korkarak yaşamak zorunda bırakılan tüm kadınları için biz ERKEKLER, 21 Şubat saat 15:00 'te mini-eteklerimizle Taksim'deyiz!

Tüm erkekleri bekliyoruz...Bu ülkenin çarpıklıklarına karşı, tüm çıplaklığımızla...” diyerek Facebook’tan tüm erkekleri yürüyüşe davet etti.