Abone Ol

Erdoğan'ın fotoğrafındaki detay Yunanlıları çıldırttı!

Yunanistan'ın çok okunan İngilizce gazetesi Ekathimerini başta olmak üzere Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün Tuzla'daki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları'na yaptığı ziyarete geniş yer ayırdı.

Erdoğan'ın fotoğrafındaki detay Yunanlıları çıldırttı!

Bu ilginin sebebi ise Yunanların bir haritayı yanlış okuması. Yunan basını Erdoğan'ın Türkiye haritası önünde çekilen fotoğrafının Yunan kamuoyunun büyük tepkisini çektiği vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ağustos’ta Tuzla’daki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları diploma alma ve sancak devir teslim törenine katıldı. Bu etkinlik kapsamında çekilen bir fotoğrafın ise Yunanistan kamuoyunda büyük tepki çektiği ortaya çıktı.

Erdoğan'ın fotoğrafındaki detay Yunanlıları çıldırttı! - Resim: 1Ekathimerini, Erdoğan’ın fotoğrafının Yunanistan’da tepki çektiğini yazdı.

Erdoğan'ın fotoğrafındaki detay Yunanlıları çıldırttı! - Resim: 2Yunan basını, Girit’in doğusunda kalan bazı Yunan adalarının haritada Türkiye’ye aitmiş gibi gösterildiğini yazdı.

Yunan basını ziyaretçi defterini imzalayan Erdoğan’ın önünde durduğu haritayı okuyucularına gösterdi.

Erdoğan'ın fotoğrafındaki detay Yunanlıları çıldırttı! - Resim: 3

Haritada Ege Denizi’ndeki birçok adanın Türkiye’ye aitmiş gibi gösterildiğini yazan Yunan basını, Girit’in doğusunda kalan bütün Yunan adalarının Türkiye’ye ait gibi görünmesinin Yunan halkını rahatsız ettiğini aktardı.

Erdoğan’ın önünde poz verdiği haritanın üzerinde, “Türkiye Mavi Vatan” yazıyor.

(Sözcü/Yiğit Can Kaytmaz)