MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'ın aşure ikramında bomba paniği!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı ile Şanlıurfa’da dağıtılan aşure esnasında bomba paniği yaşandı. AKP'li Faruk Çelik’in konuşmasını kısa keserek terk ettiği alan vatandaşa kapatılarak arama yapıldı.

Eklenme: 26 Ekim 2015 14:56 - Güncelleme: 29 Ocak 2016 07:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Şanlıurfa’da aşure ikram edildi. Aşure dağıtımı Dergah Camii bahçesinde öğle namazının ardından başladı. Cumhurbaşkanlığı forsu ile süslenen aşure, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük tarafından dağıtıldı.

İl Müftüsü İhsan açık tarafından organize edilen dağıtım devam ettiği sırada güvenlik birimlerine bomba ihbarı geldi. Bunun üzerine Vali İzzettin Küçük ve eski Bakan Faruk Çelik hızlı bir şekilde alandan ayrıldı. Küçük ve Çelik’in bölgeden ayrılmasının ardından dağıtım durduruldu.

Bölgede arama yapan polis, ihbarın asılsız olduğunu belirlemesinin ardından aşure dağıtımına devam edildi. Çevik Kuvvet polislerince önlem alınan alanda, aşure almak için sıraya giren vatandaşlar tek tek arandı.

(Cihan)