MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'ı sinirlendiren istek: Provoke etmeyin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri öncesinde ilk mitingi Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda yapıyor.

Eklenme: 08 Şubat 2019 15:31 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 17:38

Erdoğan konuşması sırasında alanda kendisinden talepte bulunan bir gruba kızarak, “Bak kardeşim biz KİT’lere filan hepsine kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Cudi'de, mücadeleyi verirken, sizin söylediklerinize bakın. Ne diyorlar domates, ne diyorlar patates, düşünün ya bir merminin fiyatı nedir? Alışılmış bir siyasetçi değilim, toplantımızı provoke etmeyelim” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan meyve ve sebzelerin fiyatını bir kez daha gündemine alan Erdoğan, "Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız" diye konuştu.

Erdoğan’ın cuma namazının ardından Sivas Valiliği'ni ziyaret etmesi, sonra da seçimin ilk mitingini tarihi kent meydanında gerçekleştiriyor.

Video için tıklayın...

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bak kardeşim, biz KİT’lere filan hepsine kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim, samimi olayım, dürüst olalım toplantımızı provoke etmeyelim.

"Cudi'de, mücadeleyi verirken, sizin söylediklerinize bakın. Ne diyorlar domates, ne diyorlar patlıcan, ne diyorlar sivri biber. Yahu düşünün be bir merminin fiyatı nedir düşünün. Düşünün benim Mehmedimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa başarıyorsa. Siz hâlâ domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz. Yani bizi George, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar. Biz mücadeleyi hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz.

"Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız"

"Marhun Nuri Demirağı'nı burada tekrardan anıyorum. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'na da Allahtan rahmet diliyorum. Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum. Birileri çıkıyor, Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu, onu istismar etmek gayretiyle arkasından Sivas'ta belediyeyi alma gibi bir gayret içerisine giriyor. Türkiye'de bir iktidar var, bu iktidarın Sivas'a verdiği hizmetler ortada. Nuri Demirağa Havalimanı'ndan tutun da iki üniversitesine kadar Sivas'a verilmemiş hizmetleri veren bir Ak Parti hükümeti var.

"(Temel Karamollaoğlu’na) Ya birisi de çıkıp diyor ki 'Sivas’ın demiryoluna ne ihtiyacı var…' Vah vah vah…

"Ankara Sivas yolculuğunu 2 saate düşürecek demiryolu hattımız. Bu yıl test sürüşlerine başlayıp önümüzdeki yıl da işletmeye açacağız. Sivas'tan Kars'a, Erzincan'a kadar uzanıyor. Edirne'den Kars'a uzanan hattımız tamamlandığında Sivas İpek demiryolunun önemli bir merkezi haline gelecek.  Şu anda ulaştırma bakanı da burada, notları alıyor. İşi takip edip bitirmezse, güle güle, ona göre.

"Sivas'ta 14 baraj inşa, 21 de gölet inşa ettik. Önümüzde 4.5 yıl bu kardeşinizin cumhurbaşkanlığı var. Dolayısıyla bütün belediyelerimizde el ele vererek daha ileriye gideceğiz.

"(Erdoğan, vatandaşlara kenevirden torba fırlattı) Kenevir üretimini artırma kararımız çerçevesinde Sivas’ı listeye eklemeyi planladık. Artık Sivas kenevir üretecek. Bu kenevirle atletimizi yapacağız, fanilamızı yapacağız.

"CHP'nin terör örgütünün güdümündeki partiyle kurduğu ittifakın, e görüyorsunuz kimler kimlerle iş tutuyor. CHP-HDP-Saadet Partisi-İyi Parti dördü de kol kola. Gösterdikleri adayların ti niyetlerini birlikte değerlendirecektik. 

"Bombaları, mermi, silahlı silahsız bütün o insansız hava araçlarıyla bu teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer ne patlıcana, ne sivri bibere benzer. Benim ecdadım Çanakkale'yi fethederken ne yedi ne içti biliyorlar mı?"