MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan uçak kazası için taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Germanwings havayollarına ait uçağın Fransa'da düşmesiyle yaşanan trajediyle ilgili olarak Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, taziyelerini iletti.

Eklenme: 29 Mart 2015 17:49 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 05:34


Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, bugün  Sinan Erdem Kapalıspor Salonu'da bulunduğu sırada gerçekleştirdiği telefon  görüşmesinde, uçağın Barselona-Düsseldorf seferini yaptığı sırada düşmesi  neticesinde 144 yolcu ile 6 mürettebatın hayatını kaybetmesinin Türkiye'de de  derin üzüntüye yol açtığına işaret ederek, Alman mevkidaşına taziyelerini  bildirdi. 
 
Hayatlarını kaybedenler arasında biri Türk kökenli olmak üzere  yaklaşık 70 Alman vatandaşın bulunduğuna işaret eden Erdoğan'ın, bu elim  trajediden dolayı dost Almanya halkına ve yakınlarını kaybedenlerin ailelerine en  içten taziyelerini sunduğu kaydedildi. 
 
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un da Almanya ve Türkiye  arasındaki dostane ilişkilere değinerek, Erdoğan'a hassasiyetinden dolayı  teşekkür ettiği, en kısa sürede kendisiyle yüz yüze görüşmek istediğini  belirttiği öğrenildi. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kazayla ilgili olarak İspanya  Kralı Felipe ve FransaCumhurbaşkanı François Hollande ile de telefon görüşmesi  yapmıştı.