MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan şok çıkış: Yargı hep önümüzü kesti!

Başbakan, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in konuşmasına tepki gösterdi. \"Yasama da yürütmede yargı tarafından kuşatılmıştır\" dedi

Eklenme: 06 Mart 2010 12:41 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 05:58

TUSKON'un 3. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in, "Bizim siyasetle ilgimiz yok, olamaz da. Siyasetin de yargının işine karışmaması gerekir. Yürütme, 'yargı reformu' adı altında yargıyı kuşatma altına almak istiyor." sözlerine cevap verdi.

Başbakan Ermeni tasarının kabul edilmesine de tepki gösterdi..

ABD'de Dışilişkiler Komitesi'nde Ermeni iddiaları kabul edildi. Şimdi ne oldu? Kim ne kazandı? Tarih yeniden mi yazılacak? Orada resmen bir komedi yaşandı. Bir kişi 'Hayır' oyu verse tasarı kabul edilmeyecekti. Tarihe böyle bakılabilir mi? O mecliste 'Evet' oyu verenlerin kaçı haritada Ermenistan'ın yerini gösterebilir? Bunların kaç tanesi Osmanlı tarihini biliyor. Siz elinizi indirip, kaldırıp oy kullanacaksınız ve böyle bir tarih yazılacak öyle mi?

Türkiye çok büyük bir ülkedir ve Türkiye'nin büyüklüğünü anlamayanlar anlayacaklardır. Biz dış politikada dik durmaya devam edeceğiz. Orada verilecek kararlar da bizi bağlamaz. Bu ülke bir kabile devleti değildir. Bu karar Türkiye'ye hiçbir zarar vermez. Kaybeden biz olmayız. Kaybeden küçük düşünenler, husumetle, intikam duygusuyla hareket edenler olur.