MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Rusça paylaşımlar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin temelini atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusça tweeter paylaştı.

Eklenme: 03 Nisan 2018 22:09 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 22:17

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin temelini atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusça paylaşım yaptı. Erdoğan, "Rusya ile bölgesel meseleler hususundaki işbirliğimizi de her geçen gün daha da artırarak sürdürmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin temeli için düzenlenen törende bir araya geldi. İlk harçların döküldüğü temel atma töreni sonrası Erdoğan, Twitter hesabından Türkçe ve Rusça tweet attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkçe ve Rusça attığı tweet'lerde, "Ülkemizin 30 yıllık hayali olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali, Türkiye'nin kalkınması ve Rusya ile enerji iş birliğimiz adına tarihi bir yatırımdır. Bu yatırımın hayata geçirilmesinde emeği olan paydaşlara teşekkür ediyor, tüm yetkililerimizi tebrik ediyorum. Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ni 2023 itibariyle işletmeye alma hedefimiz doğrultusunda hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Rusya ile bölgesel meseleler hususundaki iş birliğimizi de her geçen gün daha da artırarak sürdürmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.