MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Reyhanlı saldırısıyla ilgili ilk açıklama!

Başbakan Erdoğan, Reyhanlı'da patlama için ne yorum yaptı?

Eklenme: 11 Mayıs 2013 16:22 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 16:56

Reyhanlı cehenneme döndü! 40 ölü, 100 yaralı!

İşte Reyhanlı’daki patlama anı! Saniye saniye görüntülendi.. VİDEO.. 

HATAY’DA 4 AYRI PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER! FOTO GALERİ

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

MUAMMER GÜLER’DEN PATLAMA AÇIKLAMASI! VİDEO

Reyhanlı, El Muhaberat ve Esad’ın işi... Şok iddia!

Hükümetten Reyhanlı’daki patlamaya ilk açıklama!

Erdoğan ne zaman ABD’ye gitse patlama oluyor!

Patlamadan sonra Türkler Suriyelilere saldırdı!

Erdoğan: Bu süreç hassa bir süreç. Çözüm süreci diye yeni bir dönem başlattık. Bu yeni dönemi hazmedemeyenler bu tür eylemler içine girebilir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, "Şu anda gerek Hatay Valim gerekse oradaki tüm istihbarat birimlerimiz, olayın kimler tarafından yapıldığı üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Ben buradan tüm Reyhanlı’daki kardeşlerime şu mesajı göndermek istiyorum. Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle çözüm süreci diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık ve bu yeni dönemi hazmedeyemenler, ülkemizdeki bu özgürlük havasının teneffüs edilmesine ne yazık ki olumlu bakamayanlar, bu tür eylemler içerisine girebilir" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Son bilgilere göre bu vahşette 20 ölümüz var 46 yaralı. Bu yaralılar içerisinde ağır yaralıların sayısı dikkat çekici bu ölüm sayılarının her an artabilceğini işaret ediyor. Çözüm süreci diye ülkemizde başlayan yeni dönemi hazmedemiyenler ülkemizdeki özgürlük havasına bu gözle bakamayanlar bu tür provakasyonlara girebilir. 20 - 25 bin Suriyeli sığınmacı bölgedeki kamplarda yaşıyor. Bunları hazmedemiyen bu konuları tahrik etmek isteyenler olabilir. Sabırlı olucaz ve bu süreci inşallah aşıcaz. Tüm hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Patlamayı kimin gerçekleştirdiği ile ilgili şu anda net bir bilgi yok...