MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ilginç öneri! Gelsin faydalansın!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Eklenme: 16 Mayıs 2012 13:21 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 05:54

Konuşmasında ilköğretim okullarına dağıtılan süt ve çevresinde dönen polemiğe geniş yer ayıran ve anamuhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiriler yönelten Tayyip Erdoğan, kemal Kılıçdaroğlu’nu ’siyaset öğrenmesi için’ partisinin siyaset akademisine de davet etti.

TSK’nın geçtiğimiz günlerde bir gazetede yer alan ’paşa’ isimli yazıya verdiği tepki ve Kılıçdaroğlu’nun bunun üzerine genelkurmay’a yaptğı eleştirilere de değinen Başbakan Erdoğan, "Konuşma içinde bir yandan Kuvay-ı Milliye’den bahsedeceksin bir yandan da paşalara dil uzatan yazara, yazarlara sahip çıkacaksın. Esasında buna yol arkadaşlığı denmez buna olsa olsa ’tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş’ denir’’ dedi

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

SÜT İHALESİ

Süt ihalesinde evrakı eksik olan firma dışında her firma ihaleyi kazandı. Türkiye’deki 17 süt firmasının 17’si de ihaleye katılmıştır. Evrakları eksik olan biri dışında hepsine ihale verilmiştir

"SÜTÜN ARKASINA SIĞINIP SİYASET YAPMAK..."

Anamuhalefet karalamalar yapıyor. Sütün arkasına sığınıp siyaset yapmak vicdansızlıktır.

Belki ağır olacak ama söylemek zoruındayım, çocukların eline taş, molotof verip askere, polise saldırtmak onların arkasına sığınıp siyaset yapmak ne kadar vicdansızlıksa sütün arkasına sığınıp siyaset yapmak da o kadar vicdansızlıktır.

KILIÇDAROĞLU’NUN TOPLUMSAL UZLAŞMA ELEŞTİRİSİ

Terörle mücadele konusunda da, tutturmuş bir ’toplumsal uzlaşma.’ Buyur söyle toplumsal uzlaşma için ne söyleyeceksen, seni tutan mı var?

Hakkari’de Türk bayrağı açamayacak kadar bu toplumdan uzaksın sen. Anamuhalefet liderine yakışmıyor. Ortaya bir iftira atıp sonra da pişkince geri çekilmeye kimsenin hakkı yoktur. Gençlerin, velilerin, çocukların aklını bulandırıyor.

Bizim işimiz başımızdan aşkın o yüzden Kılıçdaroğlu’na siyaset, muhalefet dersi veremeyiz. Ama AK Parti Siyaset Akademisi’nin kapıları ona sonuna kadar açık. Gelsin faydalansın.

"TSK’YA DİL UZATANLARLA YOL ARKADAŞLIĞI YAPIYOR"

Onlar yol arkadaşı olarak kendilerine milli irade düşmanlarını seçtiler. İşte şimdi de o yol arkadaşlarıyla sürekli tökezleyerek yola devam ediyorlar. Millete ’bidon kafalı, aptal, beyinsiz, göbeğini kaşıyan adam’ diyenlerle el ele kol kola aynı yolda yürüyorlar. Millete hakaret etmekle yetinmeyip şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dil uzatacak kadar ölçüyü kaçıranlarla bunlar yol arkadaşlığı yapıyorlar. Aynı konuşma içinde bir yandan Kuvay-ı Milliye’den bahsedeceksin bir yandan da paşalara dil uzatan yazara, yazarlara sahip çıkacaksın. Esasında buna yol arkadaşlığı denmez buna olsa olsa ’tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş’ denir.