MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Basın Konseyi'ne çağrı: Onu tard edin!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eklenme: 02 Kasım 2010 11:56 - Güncelleme: 03 Mart 2016 03:00
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Taksim saldırısı birlik ve kardeşlik tablosunu hedef almıştır... Saldırının arkasında kimin olduğu, neyi hedeflediği elbette önemlidir. Bunları açığa çıkarmak için çalışılmaktadır. Masum insanların yoğun olduğu bir bölgede katliamı hedef alan bir anlayış söz konusu. Olay büyük bir gaddarlıktır. Hiçbir şey olayı meşrulaştıramaz.

SÖZLERİM HEM İÇERİYE HEM DIŞARIYA

Kimin yaptığına bakmadan, hangi inacı taşıdığan bakmadan teröristi sadece terörist olarak görelim ve ona göre tavır alalım. Özelikle Avrupa'da terörün kaynaklarının kesilmesi noktasında önemli mesafe katettik. Ama hala terör örgütünü teşvik eden birtakım odaklar mevcutur. Tüm uyarılarımıza rağmen bazı ülkeler gerekli kararlılığı göstermiyor. Karanlık hesap yapanlar karanlıkta kaybolur gider. Bu sözlerim hem içeriye hem dışarıyadır. Bu tür karanlık oyunlar halkın basiretiyle boşa çıkarılacaktır. İstanbul'daki saldırı her yönüyle ortaya çıkarılacaktır. Saldırılar demokrasiyi de zaafa düşürmeyi hedefliyor.

SİYASET MALZEMESİ YAPMAYIN

Terör üzerinde hükümeti yıpratmaya çalışmak, ortak duruş sergileyememek yanlış bir tavır olur. Tüm siyasi partilere tavsiyem terörle mücadele konusunu politik malzeme yapmamalarıdır.

MUHALEFETİN ÜSLUBU ÇİRKİN

Muhalefet partilerinin son haftalardaki çirkin üslubu nedeniyle daha önce yaptığım uyarılarımı yinelemek istiyorum.

Diğer partiler toplumda ancak belli bir kesimden karşılık bulabiliyor. Çirkin üsluplardan o partilerin kendileri de rahatsız bence ama halkı galeyena getirmeyi umuyorlar bu üslupla. Ben bu partilerin yönetim kadrolarına seslenmiyorum. Ben o partilere gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. TC Başbakanı'na en seviyesiz şekilde dil uzatmak hiç kimsenin haddine değildir. Grup toplantısında freni patlamış kamyon gibi konuşanlar kendilerini küçültür.

Güya partisinin Gençlik Kolları'nın açtığı seviyesiz sergiyi ziyaret ediyor. 4 GÜN GEÇTİKTEN SONRA DA SERGİYİ KAPATMA KARARI ALIYOR. Sergi adı altında hakaret albümü yapmışlar. Bunu siyaset sanıyorlar. Sonra da kendi yaptıklarından utanıp kaldırıyorlar. Bunlar Anamuhalefet değil karikatür muhalefet. Halkın silgiyi eline alıp o karikatürleri düzelteceği günler gelecektir. Biz Türk siyaseti adına üzüntü duyoruz. Bu kadar çapsız siyasetçiler bizi üzüyor. Bu muhalefet her geçen gün daha kötüye gidecektir.

Bidon kafa, göbeğini kaşıyan adamlar dediler. Şimdi de güya çevre duyarlılığı altında yazı yazıyorlar. Bunlar insana saygıyı unuttular. Bunlar gönül kirliliği yaratıyor. Bu üslup basın özgürlüğüyle ifade edilemez.

'Onu tard edin'
Başbakan'dan Oktay Ekşi'ye yanıt: ''Bu üslup, dünyanın hiçbir yerinde ifade özgürlüğüyle, basın özgürlüğüyle izah edilemez. Yıllardır üstü örtülü bir şekilde sürdürülen seviyesiz saldırılar geçtiğimiz hafta artık yazı ile de ikrar edilmiştir.''