MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Aliyev'e sürpriz

AZERBAYCAN Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, temel atma töreni için geldiği Kars'ta babası Haydar Aliyev'in anıtına bir demet kırmızı gül bıraktı. Aliyev'in güzergahı üzerindeki tabelaya Azerice Hoş geldiniz mesajı dikkat çekti.

Eklenme: 17 Mart 2015 13:39 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 20:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Azeri gazının Avrupa'ya ulaştırılmasını sağlayacak 9,5 milyar dolarlık Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın temelini atmak için bugün saat 09.10'da Kars'a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı "Hoş geldiniz" dedi.

Yoğun kar yağışı altında Sukapı Mahallesindeki babası için yaptırılan Haydar Aliyev Parkına geçen, Cumhurbaşkanı Aliyev'i, Vali Günay Özdemir ile Belediye Başkanı MHP'li Murtaza Karaçanta karşıladı. Bakan Nabi Avcı ve protokolle birlikte yürüyen Aliyev, babası Haydar Aliyev'in anıtına bir demet kırmızı gül koydu.

Saygı duruşunda bulunan Aliyev, geniş güvenlik önlemleri altında babasının adının verildiği parkı gezdi.

Ayrılırken Bakan Avcı'ya "Buralar çok değişmiş" diyen Aliyev, daha sonra dinlenmek üzere Yusufpaşa Mahallesindeki Cheltikov Hotele geçti.

ERDOĞAN DA KARS'TA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyipo Erdoğan da beraberinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte öğle saatlerinde Kars havaalanına geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kars Havaalanında Kars Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TANAP projesinin temel atma törenine katılmak üzere Kars’a gelen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ikili görüşme yapmak üzere alandan ayrıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev ayrıca Kars’ta yapılan Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılış törenine de katılacaklar.

 

TABELA SÜRPRİZİ

Bu arada Erdoğan ve Aliyev'in konvoyunun geçiş güzergahında Azerice, "Hürmetli başkan Aliyev, ülkemize hoşgeldiniz" yazılı tabela asıldığı gözlendi.