MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan, Yılmaz ve çocuk cumhurbaşkanı arasında ilginç diyalog

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını bir çocuğa devreden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çocuk cumhurbaşkanı 6.sınıf öğrencisi Fatih Mintaş ve Milli Eğitim Bakanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Eklenme: 23 Nisan 2018 13:19 - Güncelleme: 23 Nisan 2018 13:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de çocukları kabul etti. Kabulde çocukların metne dayalı olarak konuşması dikkat çekti.

Gazetecilerin soru sormak istemesi üzerine Erdoğan-Milli Eğitim Bakanı ve çocuk cumhurbaşkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Çocuk cumhurbaşkanının "Soru alacağım" demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a dönerek, "Soru alabilir mi?" diye sordu. Yılmaz, Erdoğan'a, "Gereği yapıldı efendim" dedi.

Erdoğan bunun üzerine basın mensuplarına dönerek, "Tamam, alabilir" ifadesini kullandı.

Sorulara kısa cevaplar veren çocuk cumhurbaşkanına espiriyle yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sorular erken bitti, niye böyle oldu çünkü kısa cevaplar verdin" dedi.

Erdoğan'ın kulağına programa ilişkin olarak bilgi veren bir yetkili, "Buradan sonra makama geçilebilir" dedi. Bunun üzerine Erdoğan da çocuk cumhurbaşkanına, "Evet, sayın cumhurbaşkanı, makamıma geçmek ister misin; bu kıyağımı da unutma" diye konuştu.