MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan ve Putin'den flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Uluslararası Havacılık Fuarı MAKS-2019’un açılışına katıldı.

Eklenme: 27 Ağustos 2019 12:33 - Güncelleme: 27 Ağustos 2019 12:46

Putin'in açıklamaları şöyle:

* Bu fuara geleneksel olarak pek çok yabancı ülke katılıyor. Çin Halk Cumhuriyeti bu yılki fuarın ana partneri. Geliştirdiğimiz en yeni projelerimizi görme fırsatı bulacaksınız. Fuarın hazırlanmasına emeği geçen herkese şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Bütün katılımcılara başarılar diliyorum.

Ardından konuşan Erdoğan da şu ifadeleri kullandı:

* Son dönemde havacılık alanında önemli hamlelere imza atıyoruz. THY küresel ölçekte en geniş hava taşımacılığı ağlarından birine sahip. Havalimanlarımız Avrupa'nın en çok yolcu ağırlayan havalimanları arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı'nın ilk aşamasını yürürlüğe soktuk. Savunma ve havacılıkta söz sahibi bir ülke haline geliyoruz. 

​* Rusya'dan ülkemize gelen turist sayısında rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyoruz. Bu yıl yaklaşık 6 milyon turistin ülkemizi ziyaret etmesini bekliyoruz. Aramızdaki ticaret hacmi 25 milyar doları geçti, hedefimiz 100 milyar dolar.  

* Değerli dostum Putin'e gösterdiği misafirperverlik için teşekkür ediyorum.

Etiketler : putin, erdoğan, haber