MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan, Reuters muhabiri Birsen Altaylı ile böyle tartıştı!

MEDYAFARESİ VİDEO- Taksim'deki olaylarla ilgili açıklama yapan Başbakan Erdoğan, Reuters muhabiri Birsen Altaylı'nın sorusuna çok kızdı!

Eklenme: 03 Haziran 2013 12:21 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 09:22

Erdoğan ve Reuters muhabiri böyle tartıştı!.. VİDEO

Erdoğan, Reuters muhabiri Birsen Altaylı'nın 'Gezi parkı olayları dış basında da büyük yankı uyandırdı. Muhalif güç olarak tanımlandı. Sizin de küçümsediğiniz ve olayların daha fazla arttığına dair söylentiler var. Aşırı güç kullandığını düşündüğünüz polis için alınmış bir önlem var mı?' sorusuna şöyle cevap verdi:

Erdoğan'ın Taksim olayları açıklaması için tıklayın

Yumuşatıcı ifadeler ne olabilir, bana öğretirseniz ben öyle konuşurum. Bütün toplum demeyin buna aklım yatmaz. Bütün illerde bu ideolojik yapıların uzantıları vardır. Onları ayağa kaldırmış olabilir.  Sizin şunu görmeniz lazım. Bu ülkede ne yapılmadı da böyle bir adımı attılar.

Reuters muhabiri Altaylı, meydandaki eylemcilerin parti bağlantısı olmadığını, üniversite öğrencileri, ev kadınları gibi siyasetten bağımsız kişiler olduğunu savundu. Başbakan şöyle yanıt verdi:

EVLERİNDE ZORLA TUTTUĞUMUZ YÜZDE 50 VAR

CHP yok, peki başka kim var. Tespiti yapabildiniz mi? Onların ideolojisi yok mu? Bizim evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var. 'Aman sakin olun' diyoruz.  Biz eğitimde yaptığımız yeniliklerle mi eleştiriyoruz. Oralarda hiç öyle bir pankart gördünüz mü? Siz işte buradan Reuters'ı böyle bilgilendiriyorsunuz. Böyle mesaj gönderiyorsunuz.