MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin olarak, "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı? Erdoğan'ın akıbetini Mursi'nin akıbetine benzetenler Sisi zihniyetidir. Biz bunlardan korkmuyoruz" dedi.

Eklenme: 19 Haziran 2019 16:06 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 16:22

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satırbaşları:

“Burada Sancaktepe’nin 20 yıl öncesini bilenler ne kadar? 20 yıl öncesinde böyle bir Sancaktepe var mıydı? Burada da çöp dağları yok muydu? İktidar olduk Sancaktepe adeta küllerinden doğdu. Birileri atıyor tutuyor. Diyor ki 25 senede ne yaptınız. Bunu söyleyen Binali Yıldırım’ın karşısındaki aday. Adam Sanki İstanbul’da yaşamamış. İstanbul’un neresinde ne olmuş bilmiyor. Bizim lügatimizde yalan ve iftiranın yeri yoktur olmayacaktır.

Ümraniye’deki çöplük. BŞB kim vardı CHP, burası patladığı zaman 39 vatandaşımız burada öldü. CHP çöptür, çukurdur, çamurdur. Pazar gününe 4 gün kaldı. Pazar günü farklı bir müjdeyle yola devam etmeliyiz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bu kadar uzun süreli büyüme dönemi yaşanmıştır. Maruz kaldığımız her saldırının CHP ve HDP başta olmak üzere içeride desteklenmesinin sebebi budur. Duvarlara ne yazdılar ‘Zulüm 1453 yılında başladı’ dediler. Eyy CHP zihniyeti Zulüm 1453’te başlamadı, gönüllerin fethi 1453’te başladı. İstanbul Konstantinapol’dan kurtularak bize geldi. 31 Mart’ta seçime en çok sevinenler arasında Yunanlılar vardı. Pazar günü inşallah bu işi tersine çevireceğiz. Ülkemizi ve İstanbul’u halk düşmanı faşist zihniyete pazar günü teslim etmeyeceğiz.

Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz. Birbirimizi kırmayacağız. Allah için seveceğiz. Muhammed Mursi mahkeme salonunda 20 dakika yerde çırpınıyor. Mursi eceliyle değil öldürülmüştür.

31 Mart seçimlerinin galibi Cumhur İttifakı’dır. İstanbul’un 39 ilçesinin 25’ini Cumhur İttifakı olarak biz aldık. İki aday arasındaki fark 29 binden başladı 13 binli rakamlara düştü. Bunun adı nedir? Oylar çalındı. Bu durum gösteriyor ki Ak Parti’nin oyları çalınmıştır. Bu siyasi bir ifadedir. Birileri ısrarla diyor ki öyleyse hırsız kim? Soruyu soran.. Zaten iyi biliyorlar bu işi. Ak Partinin oylarını buharlaştıran ve göz yuman kimse odur. İlla ismiyle mi söylemek lazım. Zaten hırsız kendini bildiği için sürekli çırpınıp duruyor. Bu durum da seçimlerin yenilenmesidir.

CHP adayına destek ya Kandil’den geliyor ya da Kandil’in güdümündeki partinin eski genel başkanı cezaevindeki Selo’dan geliyor. Selo ne diyor oylar CHP’ye. Terör örgütlerinin İstanbul seçimleri ile ne işi olur? Bizim adayımız Binali Yıldırım’ın üzerine biz kimseyi tanımayız.

Moderatörle CHP’nin adayı bir araya geliyor. Orada soruları konuşuyorlar. Hangi soruları soracak, nasıl cevaplar verecek? Böyle bir şey olabilir mi? Bu ne densizliktir, bu ne ahlaksızlıktır. Moderatörlük yapacaksın, bir televizyon programına çıkacaksınız ve bu televizyon programından önce soruları kalkıyorsun CHP’nin adayına veriyorsun.

CHP adayı o kadar yalan söylemiştir ki Binali bey hangisini düzelteceğini şaşırdı. CHP adayı aynı odada 45 dakika kaldıkları görüntülerle ispatlandı. “