Abone Ol

Erdoğan KPSS Skandalında Suçluyu Buldu: 6'lı Masa

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, KPSS'de soruların sızdırılması skandalına ilişkin olarak 6'lı muhalefet masasını da suçlayan bir açıklama yaptı.

Erdoğan KPSS Skandalında Suçluyu Buldu: 6'lı Masa

 Erdoğan, ÖSYM'nin şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edeceğini söyledi.

Rusya'dan dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, KPSS'de bazı soruların sızdırılmasının ardından başlayan, sınavın iptaline kadar giden süreçle ilgili olarak bilgi verdi, gündemi değerlendirdi.

Erdoğan, "KPSS iptal kararınızın detayı ve son duruma ilişkin bilgi verebilir misiniz? FETÖ parmağı var mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük.

Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar.

Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek."