Abone Ol

Erdoğan, kendisine Demirtaş ve Kavala'yı soran ABD'li gazeteciyi tersledi: Sizi bu niye bu kadar ilg

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD'li gazetecinin söyleşi sırasında araya girmesine tepki göstererek, "Sözümü kesmeye hakkın yok, saygı göstereceksin" diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, kendisine Demirtaş ve Kavala'yı soran ABD'li gazeteciyi tersledi: Sizi bu niye bu kadar ilg

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York'ta PBS'e bir söyleşi veren Erdoğan'a, "Eski gazeteci Sedef Kabaş, tweetleriyle size hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı; aktivist Osman Kavala, nisan ayında müebbet hapis cezası aldı; muhalif siyasetçi Selahattin Demirtaş, 2016'dan beri cezaevinde. Sizi eleştirenler; bu kadar insanın tutuklanmasının onların susturulmasını istediğiniz, size tehdit yarattığını düşündüğünüz algısını yarattığını söylüyor. Bu insanların size tehdit oluşturduğunu düşünüyor musunuz?" diye soruldu. 


Erdoğan bu soruya, "Sizi bu niye bu kadar ilgilendiriyor?" diye sorarak yanıt verdi ve üç isimle ilgili kararı da yargının verdiğini ifade etti. 

ABD'li gazeteci, cevabı sırasında araya girerek Demirtaş hakkındaki AİHM kararını gündeme getirmeye çalışınca Erdoğan tepki gösterdi. Erdoğan, "Kesmeye hakkın yok. Beni kesmeyin, saygı göstermelisin. Yargının kararına da saygı göstermelisiniz" dedi