MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan flaş Binali Yıldırım açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı'nın Binali Yıldırım olup olmayacağı sorusuna "Çalışmalarımız sürüyor" yanıtını verdi.

Eklenme: 04 Aralık 2018 15:20 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 16:02

G-20 temasları ve Güney Amerika gezisi sonrasında Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

TBMM'de bütçe görüşmelerinin 22 Aralık'a kadar süreceğini hatırlatan Erdoğan, İstanbul adayları konusunda ise "İstanbul Türkiye'deki en önemli ilimiz. Her şeyden önce benim aşkım. Bu ilimizde yapacağımız çalışmayı çok çok önemsiyorum. Tabandan tavana bir çalışma yürütüyoruz. İlçelerde durum nedir bir görmek istiyoruz. İlçe belediye başkanlıklarının değişmesi söz konusu. İstanbul'la ilgili biraz daha sabır" dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

MHP ile yürütülen ittifak görüşmeleri için Erdoğan “Sayın Bahçeli ile muhakkak biraraya gelmemiz lazım.Cumhur ittifakını çok sağlam çok diri tutmamız gerekiyor” dedi.

“İSTANBUL’LA İLGİLİ SABIRLI OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul adayıyla ilgili soruyu şu şekilde yanıtladı: “Aday tespitleri konusnuda hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Ankara’da bütçe görüşmeleri var. Süreci 10’u ile 22’si arasında Meclis Başkanı yürütecektir. İstanbul’la ilgili sabırlı olacağız. Adımımızı atıp kararımızı vereceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışma bittiği anda ikinci 100 günlük programın kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

En Çok Okunan Haberler