MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: Haberim olsa sakın bu arabayı verme derdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'da Diyanet İşleri Başkanı'nın 'makam arabası' üzerinden yürütülen polemiği gündeme getirdi: Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu...

Eklenme: 10 Mayıs 2015 23:57 - Güncelleme: 14 Şubat 2016 09:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’daki Gençlik Buluşması’nda hitap etti

- Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.

MEYDANDA KONUŞMA HÜRRİYETİMİ SİZE YEDİRMEM'

- Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar. 'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler? Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.

- Anadolu'da Diyanet tarafından hazırlanan Kürtçe Kur-an'ı Kerim'i gösterdim. HDP Eş Başkanı ne dese “Diyanet 1 tane Kürtçe baskı yaptı gönderdi' Diyanet gerekli cevabı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Ermenice Kur-an meali hazırladı.

- Ben Avrupa'nın hiçbir ülkesinde başı öne eğik bir kardeşimi görmek istemiyorum.

- Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün isminden rahatsız oldular.