MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Üyesi oldu

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştiriliyor. Toplantıya kongre üyeliğinde 25 yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu Üyesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Eklenme: 26 Ekim 2019 14:41 - Güncelleme: 26 Ekim 2019 16:30

Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük yaptığı konuşmada Erdoğan'a seslenerek, 'Sayın Cumhurbaşkanım artık divan üyemizsiniz lütfen aidatınızı yatırın' dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki Yüksek Divan Kurulu Toplantısı bugün saat 12.30’da başladı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kongre üyeliğinde 25 yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu üyeliğine geçişlerini gerçekleştirmek üzere toplantıya teşrif etti. Salona Fenerbahçe marşı ile giren Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe Kulübü’nün özel anı defterini imzaladı.

Fenerbahçe kongre üyesi olarak 25. yılını dolduran Erdoğan plaketini aldı

VEFA KÜÇÜK: İLK DEFA BİR CUMHURBAŞKANI 25 YILI TAMAMLADI

Fenerbahçe’de Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıya katılmasının ardından söz alan ilk isim oldu.

İşte Küçük’ün yaptığı konuşma:

“12 Cumhurbaşkanımızdan 2’si takım tutmuyordu. Geriye kalan 10 cumhurbaşkanından başta Gazi Mustafa Kemal Paşa, sonra da şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmak üzere 6’sı Fenerbahçeli. Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 yılı tamamladı ve yüksek divan kurulu üyeliği kazandı. Olağanüstü toplantımızı olağanüstü yapan, Cumhurbaşkanımızın, devletimizin en büyüğünün burada bulunmasıdır. Elinizde paketle gelmediniz ama niyetiniz dolu, gönlünüz dolu geldiniz.”

‘CUMHURBAŞKANIM LÜTFEN AİDATINIZI YATIRIN’

İşte o video...

“Sayın Cumhurbaşkanım; size gittiğiniz her yerde özel koltuk hazırlanıyordu. Biz de siz gelmeden önce Ali başkanım ile bunu konuştuk. Ama siz, herkesin oturduğu koltuk ne ise ben de orada oturacağım demişsiniz. Ayrıca teşekkür ediyorum. Artık divan üyemizsiniz ve sizin de aidatınızı yatırmanız gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen aidatınızı yatırın. Yoksa bir sonraki divan kuruluna sizi alamayacağım. (Gülerek)

Sayın Cumhurbaşkanım, 21 senedir çözemediğim sıkıntı var, bunu çözmek istiyorum. 1998’de bir kongre oldu ve Aziz Yıldırım rakibimdi, 1 farkla kazandı. 1500 üye 1 oya sahip çıktı, Aziz Yıldırım’a tepki ve katkı verdiler. O oyu bulamıyorum, belki sizindir. Merak ettim”