MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan flaş Ayasofya açıklaması: Kuklalar değil..

Botan Çayı Beğendik Köprüsü Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Ayasofya kararı vardı.

Eklenme: 11 Temmuz 2020 20:45 - Güncelleme: 11 Temmuz 2020 23:04

Recep Tayyip Erdoğan, eski Türkiye'nin geride kaldığını belirterek, "Kuklalarla değil kuklacılarla muhatap olduğumuz bir döneme girdik. Hedeflerimize ulaşana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Ayasofya' nın yeniden camiye döndürülmesi meselesi bu kararlılığın sonucudur." diye konuştu.

Erdoğan, kara ve denizde oldukça derinlikli bir hat oluşturduklarına işaret ederek, Türkiye'nin kararlı yürüyüşünün birilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye'nin kendine sunulanla yetinmesini istiyorlar. O eski Türkiye geride kaldı. Ülkemiz egemenlik haklarının kullanımı konusunda çifte standarda maruz kalıyor.

Kuklalarla değil kuklacılarla muhatap olduğumuz bir döneme girdik. Hedeflerimize ulaşana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Ayasofya' nın yeniden camiye döndürülmesi meselesi bu kararlılığın sonucudur. Milletimizin ne istediğine bakarak bu kararı aldık. Haklı yolumuzda yürümeyi sürdürecek büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz."

Etiketler : Ayasofya, Erdoğan