MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: Emir alan Türkiye geçti, masadayız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Esenyurt mitinginde konuştu.

Eklenme: 23 Haziran 2018 13:37 - Güncelleme: 23 Haziran 2018 14:18

İşte açıklamasından satır başları:

Ne diyor bu bay Muharrem? YSK önünde yatacakmış. Burası hukuk devleti hukuk. Guguk devleti değil bay Muharrem.

İnce şimdiden kaybettiğini anladı. Sandıklarda her partiden üye var daha ne konuşuyorsun.

Seçimle ilgili her türlü tedbiri aldık. Sandıklarıda görevli tüm arkadaşlarıma sesleniyorum oradaki güvenlik görevlilerinden yardım isteyin. Özellikle AK Partili görevlilere sesleniyorum sakın ha rehavete kapılmak yok. 

Türkiye bu sistemle uçuşa geçecek, bu farklı sistemle diğerlerinin akıllarına bile gelmeyeni gerçekleştireceğiz.  Anayasa değişkliği yaptık bu iş bitti. 

20 yıl önce kırtasiyeciye gider kitabı bile bulamazdık. 15 yılda 280 bin derslik yaptık. 580 bin öğretmen atadık. 

Yarın sandıkta veriyorsunuz cevabı değil mi? İlaçlarınızı rahatlıkla alabiliyor musunuz? İstediğiniz hastaneye gidebiliyor musunuz? 

16 yılda ne yaptılar diyorlar bize. Gelin görün şehir hastanelerini görün. Bunlar dürüst değil ama. Bir kadın da çıkmış ben şehir hastanelerine karşıyım diyor. Bunların paralarını nereden buldunuz diyorlar. Biz çalıştık çalıştık. Biz batıda ne varsa Güneydoğu'da ve Doğu'da aynısını yaptık. Herkese eşit davrandık. Kimseyi ayırmadık. Biz Marmaray'ı yaptık. Marmaray'dan bugüne kadar 268 milyon yolcu geçti. Avrasya Tüneli'nden geçen araç sayısı 23 milyonu buldu. Bir diğer adım, Osmangazi Köprüsü'nü 2016'da açtık. 13 milyon araç da oradan geçti. Bay Muharrem sen mecbur musun 3. köprüden gitmeye. Bunlar sana pahalı geliyorsa sandalla git. Bin sandala küreği çek git. Mantığa bak. Bay Muharrem Yavuz Sultan Selim Köprüsü 7 yıl sonra devletimize geçecek. Bu ekonomik zekadır. Bu sende yoksa biz ne yapalım. Biz hizmetimizi milletimiz için yaptık. Biz 3.köprüyü İstanbul'un trafiği rahatlasın diye yaptık. Ama bunların bir derdi var mı? Yok. Bunların derdi Erdoğan gitsin. Ama biz dertliyiz dertli. Bizim hedefimiz var.

Kardeşlerim modern dünya neyi yapıyorsa, biz de onları yapıyoruz, yapacağız. Biz geldiğimizde 25 tane havalimanı vardı. Şimdi 59 havalimanımız var. Bak nereden nereye geldik. Her yere stad yaptık. Yatırımlar yaptık. Değerli kardeşlerim, şimdi en önemli havalimanımız olan 3. İstanbul havalimanımızı denedik. Hamd olsun bunu da başardık. 30 bin kişi şu an çalışıyor. İşletme açıldığı zaman 100bin kişi istihdam edecek orası. Hepsinden öte bu havalimanı bizim markamız olacak. Dünyaya havamızı atacağız. 2023'te yolcu sayısı 150 milyon olacak inşallah.

Üçüncü havalimanında 100 bin kişi istihdam edilecek. Orası bizim markamız olacak. 

Dış politkada emir alan değil, hem masada hem alanda olan Türkiye var. 

Bizi bölmek isteyenler var. Kürt devleti kuracaklarmış. Kürt kardeşlerimin bu devletten başka devleti yoktur. Kandil'de toplantı halinde olan lider kadrodan 35 teröristi etkisiz hale getirdik.