MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan korona açıklaması: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadele ve normalleşme konusunda, "Neticeye yaklaşıyoruz, bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Takvimi biraz daha olgunlaştırdığımızda paylaşacağız" dedi.

Eklenme: 28 Nisan 2020 15:18 - Güncelleme: 28 Nisan 2020 15:34

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

Dünyadaki değişimin Türkiye açısından yeni ve büyük fırsat penceresi olduğunu belirten Erdoğan, ''Bir müddet daha dişimizi sıkacağız güzel günlere de kavuşacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz. Tedbirleri tavizsiz uygulamamız gerekiyor. Gereken iradeyi gösterip tarihi fırsatı değerlendireceğiz'' açıklamasında bulundu.

83 MİLYONA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

''Salgın tedbirlerini, belirlediğimiz takvime göre aşamalı olarak kaldırdıkça inşallah ülkemizde üretim çarkları yeniden tam hız dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası tekrar dolmaya başlayacaktır. Normalleşme takvimini olgunlaştığında paylaşacağız. Önümüzdeki dönemde en büyük gücümüz olan milletimizin gönlündeki mümtaz yerimizi daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız. Bu sıkıntılı dönemde, tedbirlere riayet ederek bize destek veren, 83 milyon vatandaşımızın her birine, şükranlarımı sunuyorum'' dedi.