MedyaFaresi MedyaFaresi

''Erdoğan belaltı vurdu, Baykal ağır yanıt verdi!''

Gazetelerin manşetlerinde Deniz Baykal ile Tayyip Erdoğan'ın söz düellosu var. İşte manşetler

Eklenme: 15 Mayıs 2010 09:28 - Güncelleme: 30 Mart 2016 02:50

HÜRRİYET

Eşine ihanet eden mağdur olmaz

Başbakan Erdoğan , Atina'ya hareketinden önce Baykal olayına atıf yaparak, "Bizi de zorla işin içine sokma gayretindeler. Ama kusura bakmasınlar eşlerine ihanet edenleri biz mağdur görmeyiz" dedi.

MİLLİYET

Kapıyı araladı

Evinde ziyaret ettiği Baykal'la 1 saat görüşen Kemal Kılıçdaroğlu bu kez çıkışta gazetecilere "Kafam çok netleşti" dedi, ancak "Aday değilim" demedi

VATAN

Ağır suçlama

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner, "Soruşturduğum cemaat liderleriyle Adalet eski bakanı M. Ali Şahin'in toplantı yaptığına dair telefon kayıtlarım var" dedi.

RADİKAL

Erdoğan belaltı vurdu
Baykal ağır yanıt verdi

Baykal'ın 'eşine ihanet edeni mağdur görmeyiz' diyen Erdoğan'a yanıtı: Mahalle dedikoducusu. Devlet koruması değil, iktidarın tehdidi altındayız.

CUMHURİYET

'Partiyi toplarım'

Deniz Baykal, genel başkanlık için en güçlü aday olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'le evinde ayrı ayrı görüştü. Kılıçdaroğlu ve Tekin de daha sonra bir araya geldi. Görüşmede Kılıçdaroğlu, Baykal'ın "Üstlenebilecek misin" sorusuna "Destek verirseniz partiyi toparlayabilirim" yanıtını verdi. Baykal da "O zaman arkadaşlarla konuş" diyerek topu yönetime attı.

AKŞAM

Yoksula puanla yardım

Devletin yaptığı tüm sosyal yardımlar tek çatı altında toplanıyor, 'muhtaçlık kriteri' sistemi geliyor.

SÖZCÜ

Millet patates bulamıyor siz Meclis'te suşi yiyorsunuz

Eski Bakan ve Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, geçen hafta Meclis'te "suşi", yani Japon yemeği ziyafeti verdi. AKP'liler suşiyi afiyetle mideye indirdi. Hatta, ellerindeki geleneksel Japon yemek çubuklarıyla suşi masasında poz bile verdiler. Vekillerin Meclis'teki bu suşi sefası, zar zor geçinen vatandaşı derinden etkiledi...

HABERTÜRK

Eşini aldatanı mağdur görmeyiz

Erdoğan, Baykal'ın 'komplo' iddiasına sert çıktı: Eşini aldatanı mağduriyet içerisine sokmak, ahlaki erozyon olur, tehlikedir.

SABAH

Atina destanı

Başbakan Erdoğan'ın 320 kişilik dev bir heyetle yaptığı Yunanistan çıkarması Türk-Yunan ilişkilerinin tüm parametrelerini oynattı.

POSTA

Fena kapıştılar

Yatak odası görüntüleri nedeniyle CHP liderliğinden istifa eden ve geri dönüp dönmeme konusunda nabız yoklayan Baykal'ın hesaplarını Erdoğan bozdu.

BİRGÜN

Parola: Uzlaşı Süre: Değişim

Baykal'ın istifa ederken söylediği değişim ve 'uzlaşı' sözcükleri görüşmeye damga vurdu. Yeni lider için açıklama yapılmazken, gözler salı günkü il başkanlarının eğilim yoklamasına çevrildi

TERCÜMAN

Konuşan fotoğraf

Baykal, Kılıçdaroğlu ile vinin balkonunda verdiği pozla,iğrençkomploya meydan okudu. Baykal, "CHP'yi kimse yıpratmaz, çirkin oyunu bozup büyük bir güç kazanarak dönüyorum" mesajı verdi

YENİ ŞAFAK

Eşine ihanet edeni mağdur olamaz

Başbakan Erdoğan, kaset skandalını siyasi ranta çevirmeye çalışan CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı sert biçimde eleştirdi.

ZAMAN

Atina ile tarihî işbirliği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 bakan ve yüzlerce işadamı ile Yunanistan'a tarihî bir ziyaret gerçekleştirdi. İki ülke arasında 22 anlaşmaya imza atıldı. Türk-Yunan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi ilk kez toplanırken, taraflar savunma harcamalarında indirime gitme kararı aldı. Yeşil pasaport sahiplerine vize şartı kaldırıldı. Dış ticaret hacmi yıllık 5 milyar Euro olarak hedeflendi.