Abone Ol

Erdoğan AKP'nin Kuruluş Yıldönümünde Erken Seçim Resti mi Çekecek?

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti içinde, AKP’nin 21. Kuruluş yıl dönümünde esaslı bombalar patlatmasının beklendiğini yazdı.

Erdoğan AKP'nin Kuruluş Yıldönümünde Erken Seçim Resti mi Çekecek?

Takan, Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yüreğin varsa çık karşıma, Kasım’da erken seçime gidelim” resti çekmesini bekleyenlerin olduğunu yazdı.

Takan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Yırtıklar o kadar büyüdü ki; ne yapsalar yama tutmuyor!.. Tayyip Erdoğan, bir ara gazı hamlesi daha yapacak. AKP kulislerinde heyecanlı bir bekleyiş başladı… ‘Reis en esaslı bombaları patlatacak’ beklentisi… 14 Ağustos (Pazar)  AKP’nin 21’nci kuruluş yıldönümü… Sahaya inemeyen AKP mebusları son bir ümit o günü bekliyor. Neyi? AKP’nin kuruluş yıldönümünde, ‘Reis’in peş peşe bombaları patlaması’nı. İktidar kulislerinde konuşulan “bomba” ana başlıklarını şöyle özetleyebilirim:

-Bay Kemal’e esaslı bir ‘hodri meydan’ daha çekilmesi…

-Siyasi mahkumlara, kısmi veya genel af…

-Boş tencere partisinin kızgınlığını hafifletecek yeni ekonomik önlemler…

Şapkadan tavşan çıkar mı? 14 Ağustos Pazar gününü hep beraber bekleyip, göreceğiz.

Bay Kemal’e yeni bir sürpriz yaparlar mı?.. AKP kulislerinde ‘hodri meydan’ beklentisi başlığı altında; ‘Yüreğin varsa çık karşıma, Kasım’da erken seçime gidelim’ resti çekilmesini bekleyenler de var.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.