MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan: 45 günlük süreyi esnetme yetkim yok

Necdet Özel'e madalya töreninin ardından düzenlenen kokteylde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Eklenme: 11 Ağustos 2015 19:13 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 03:44

İŞTE O AÇIKLAMALAR

"(Cumhurbaşkanı, kendisi anayasal çizgi içerisinde kalsın) ifadelerini kullananlar, onlar Anayasa'nın içerisinde ne olduğundan haberi yok. Bulundukları konumdan haberleri yok. Onlar önce adresleri öğrenmeleri lazım. Adresleri de bilmiyorlar. 

Şu anda Sayın Başbakan'a hükümet kurmak üzere görevi verdim. Kendisi çalışmaları sürdürüyor. Şu anda ana muhalefet partisiyle gerek heyetlerin yaptığı görüşmeler var, dün Sayın Başbakan'ın yaptığı görüşme var. Televizyonda izlediğimiz kadarıyla perşembe, cuma tekrar görüşmelerinin olacağını duyduk. Temenni ederim ki hayırlı olur. Ama öbür tarafta Milliyetçi Hareket Partisi'nin de yine aynı şekilde heyet temsilcileriyle yaptığı görüşmeler var. Bilemiyorum, belki Sayın Başbakan bu arada onlarla da bir görüşme yapabilir veya yapacaktır. Bunlar şu anda benim tasarrufum içerisinde olan işler değildir. 

Meclis Başkanımla danışmam gereken, görüşmem gereken anlarda da muhakkak kendisiyle bu konuları tabii ki görüşeceğim. Şu anda da zaten görüşüyorum, görüşürüm. Niye  Ülke kesinlikle hükumetsiz kalmamalı, başsız kalmamalı. 45 günü esnetme yetkim yok."