MedyaFaresi MedyaFaresi

En medyatik ünlüler seçildi! Kim hangi sırada?

Medya Takip Merkezi Ocak ayında medyada en fazla gündeme gelen ünlüleri belirledi. Listede ise yeni isimler ise dikkat çekiyor.

Eklenme: 01 Şubat 2012 19:04 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 19:26

   Magazin ve eğlence dünyasındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Medya Takip Merkezi  (MTM), Ocak ayının medyada en fazla öne çıkan ünlülerini belirledi. Raporda bu ay, yeni isimler dikkat çekti.


Ayın en çok konuşulan ismi, yıllardır magazin dünyasında yer alan Hülya Avşar oldu. İş adamı Mehmet Dereli ile biten ilişkileri hakkında basında oldukça yer alan Avşar, yeni yılın ilk ayında 3 bin 150 adet haber ve yazıya konu edilerek, medyatikliğini koruduğunu gösterdi.

EUROVİSİON ŞÖHRET GETİRDİ!
En medyatik ünlüler listesinin sürpriz ismi ise, 57. Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye’nin adayı olarak seçililen Can Bonomo oldu. Gerek giyimi gerekse kliplerindeki içeriklerle kendine has bir tarzı olduğu gözlenen Bonomo, daha önce sadece belirli bir kesim tarafından takip ediliyordu. 38. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” seçilen 25 yaşındaki sanatçı, damga vurduğu Ocak ayında toplam 2 bin 835 haber/yazı ile medyanın yakın markajındaydı.

İMPARATOR ZİRVEYİ BIRAKMIYOR!

İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz aylardaki liderliğini Hülya Avşar’a kaptırarak 3. sıraya geriledi. Uğradığı silahlı saldırıdan sonra eski sağlığına kavuşan Tatlıses, basın mensuplarının karşısına yeniden çıkmaya başladı. 2012 yılı içerisinde tekrar çocuk sahibi olma arzusunu medya ile paylaşan imparator, yılın ilk ayında 2 bin 465 haber ve yazıda yer aldı.

ACUN YİNE ÜST SIRALARDA!
Geçtiğimiz aylarda medyada liderliğin tadını alan Ilıcalı, zirveyi bırakmaya pek niyetli görünmüyor. Yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği başarılı yarışma programlarıyla adından sıkça söz ettiren Ilıcalı, abisinin sahibi olduğu Anatomica Kulak Burun Boğaz Hastanesi’nin açılışında “O Ses Türkiye” jüri üyeleri ile birlikte bulunmasıyla da basının ilgisini çekti.

 CEM YILMAZ KIZ İSTEDİ!
Ahu Yağtu ile devam eden birlikteliklerini evliliğe taşıma kararı alan Cem Yılmaz, İzmir’de kız evini ziyaret ederek ebeveynlerin onayını aldı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği kız isteme gecesinden mutlu ayrılan ünlü şovmen, MTM’ nin raporuna göre, ay boyunca 1.950 adet haber ve yazıda yer aldı.

ÜZÜCÜ HABER İSE AZER BÜLBÜLDEN GELDİ! 
Bir otel odasında ölü bulunması ile büyük şok yaşatan Azer Bülbül, gizemli ölümü ile ilgili haberlerle medyada yankı uyandırdı. Cenazesinde izdiham yaşanan Bülbül, medyada 1.543 haber ve yazı ile yer aldı.

 

Ocak Ayının En Medyatikleri

No

Adı

Haber Adedi

1

Hülya Avşar

3.150

2

Can Bonomo

2.835

3

İbrahim Tatlıses

2.465

4

Acun Ilıcalı

2.410

5

Cem Yılmaz

1.950

6

Murat Boz

1.749

7

Azer Bülbül

1.543

8

Hadise

1.524

9

Demet Akalın

1.491

10

Kıvanç Tatlıtuğ

1.399

MTM Medya Takip Merkezi’nin, Ocak ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

HÜLYA AVŞAR O SES TÜRKİYE YARIŞMASINDA FRİKİK VERDİ! FOTO GALERİ

İŞTE CAN BONOMO’NUN EUROVİSİON’DA SÖYLEYECEĞİ ŞARKI! VİDEO

İBRAHİM TATLISES NEDEN AĞLADI! VİDEO

İBRAHİM TATLISES’İN DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI! FOTO GALERİ

ACUN ILICALI’YA İNANMADI VE TELEFONU YÜZÜNE KAPATTI! VİDEO

ACUN ILICALI KIZLARIYLA AYNI REKLAM FİLMİNDE ROL ALDI! FOTO GALERİ

CEM YILMAZ AHU YAĞTU İLE İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ! FOTO GALERİ

AZER BÜLBÜL SON FİLMİNİN GALASININDA BULUNAMAYACAK! FOTO GALERİ