MedyaFaresi MedyaFaresi

En kısa zamanda Akşam Gazetesi satılır!

'Karşı Gündem'e programına katılan Mehmet Ocaktan, Akşam'daki değişimi anlattı.

Eklenme: 17 Temmuz 2013 20:17 - Güncelleme: 25 Mart 2016 10:28
Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, Aslı Aydıntaşbaş'ın CNN Türk'te yaptığı "Karşı Gündem"e katılarak gazetesindeki değişim hakkında konuştu.

"SEKTÖRDE EN BÜYÜK KIYIMI YAPTIN!"

Aslı Aydıntaşbaş'ın "Bu sektörde tanıdığım en nazik, en edebiyatla ilgilenen, yazan çizen, başka hayatlara geçişkenliği olan bir adamsın.Sektörün en nazik adamlarından biri olarak sektördeki en büyük kıyımı yaptın. Niye böyle birşey oldu?" sorusuna Ocaktan şöyle yanıt verdi :

"Ben göreve gelir gelmez herkesle uyum içinde çalışmak istedim. Ancak ayrılan bazı yazarlar beni hedef alan, hatta hakarete varan yazılar kaleme aldılar. Ben yazılarına müdahale etmedim aynen gazeteye koydurdum ama ertesi gün kendilerine birlikte çalışmayacağımızı tebliğ ettim. Bu bir editöryal tercihtir" dedi.

"GEL DEDİLER GELDİK, GİT DERLER GİDERİZ!"

Aslı Aydıntaşbaş TMSF'nin gelişmelerden memnun olmadığı yolunda söylentiler olduğunu belirtmesi üzerine Ocaktan, "Olabilir, memnun olmayabilirler. Sonuçta gel dediler, yarın da git derler, sorun yok" şeklinde cevaplandırdı.

"EN KISA ZAMANDA AKŞAM\'IN SATIŞ SÜRECİNE GİRİLİR"

Mehmet Ocaktan, TMSF'nin el koymasının ardından iki kez maaş ödediklerini belirterek "Akşam sürekli TMSF'nin sırtında kalacak değil, en kısa zamanda satış sürecine girileceğini tahmin ediyorum. Gazete satıldıktan sonra da yeni sahibi bizle çalışmak isterse devam ederiz" dedi.

Medyatava