MedyaFaresi MedyaFaresi

Emniyet Müdürü ile uyuşturucu baronunu yakan görüntüler!

Uyuşturucu kaçakçılığına karışmakla suçlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın tutuklanmasına neden olan görüntüler olay yarattı.

Eklenme: 26 Eylül 2009 11:43 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 20:38

Görüntülerde Arslan ile Baron lakaplı Habib Kanat birlikte görülüyor.


İSTANBUL polisinin 14 Eylül'de gerçekleştirdiği bir operasyonda 30 ton uyuşturucu ele geçirilirken, çetenin baronu Habib Kanat gözaltına alındı.

Emniyet teşkilatının iki numaralı ismi, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın adı da operasyona karıştı.

Bu durum, iki polis müdürünü karşı karşıya getirdi. Çünkü Arslan, 2000 yılında yapılan, Urfi Çetinkaya ile en önemli yardımcısı Cemal Nayır'ın tutuklanmasıyla sonuçlanan Matador Operasyonu'nun beyniydi.

O operasyon sırasında, bugün Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin başında olan ve Matador Operasyonu yapılırken İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı olan Ahmet Pek, uyuşturucu baronlarının köstebeği olan polisler arasında gösterildi. Pek ile Nayır'ın birlikte fotoğrafları basında yer aldı.

Şimdiyse, 10 gün önce yapılan operasyonda ele geçirilen Habib Kanat ile Arslan'ın fotoğrafları medyaya dağıtıldı. Arslan, uyuşturucu çetesinin köstebeği olduğu iddiası ortaya atıldıktan sonra yaptığı açıklamalarda, Habib Kanat için 'Muhbirimizdi örüşmem normaldir ' demişti. Şimdi kulislerde, polis teşkilatından bugünkü operasyonların Matador'un hesaplaşması olduğu konuşuluyor.

 

Hürriyet