MedyaFaresi MedyaFaresi

Emir Kozcuoğlu'nun ardından Kaan Urgancıoğlu eskisi gibi değil!

Vatan yazarı Oya Doğan geçtiğimiz günlerde final yapan Kara Sevda dizisinde Emir Kozcuoğlu karakterini canlandıran Kaan Urgancıoğlu'nu köşesine taşıdı.

Eklenme: 26 Haziran 2017 09:43 - Güncelleme: 26 Haziran 2017 09:49

Vatan'dan Oya Doğan'ın yazısı:

Kara Sevda dizisinin Emir’i olarak izlediğimiz Kaan Urgancıoğlu hiç şüphe yok ki, son iki yılın en çok konuşulan karakteri oldu. Aslında kötü karakterdi ama hepimizin gönlünü fethetti. Tutku muydu, bağlılığı mı bizi ona bağlayan muamma! Ama cevabı Emir karakterine hayat veren Urgancıoğlu vermiş: “Hiç vazgeçmemesiydi.” Emir Nihan’dan bir an bile vazgeçmedi. Finalde büyük şok yaşattı ama son sözünde dediği gibi “Bu dünyadan bir Emir Kozcuoğlu geçti.” Peki, Emir Kozcuoğlu’na gelene kadar Kaan Urgancıoğlu nasıl bir yoldan geçti. Urgancıoğlu hayatımıza 2002 yılında Karaoğlan dizisiyle girdi. Ancak dizinin ömrü uzun sürmedi. Fakat Urgancıoğlu ekrandan uzak kalmadı. 2003’te Kampüsistan’da Tolga’yı canlandırdı ve genç kızların kalbini fethetti. 2003’ten 2015’e kadar Urgancıoğlu’nu bambaşka rollerde izledik. Bazen komediyle karşımıza çıktı, kimi zaman kötü adam, bazen de bitirim delikanlıydı... Aslında hep arayıştaydı. Yıllarca o role hazırlanmıştı. O rol neydi bilmiyordu, ama geldiğinde hissedecekti, biliyordu.

Yaralı bir çocuk izledik

Düşman Kardeşler’de tanıştık Kaan Urgancıoğlu’yla... Sonra da hiç kopmadık, iyi arkadaş olduk. O zamanlar Kaan artık bir dramada rol almak istiyordu. 2013’te A.Ş.K. dizisinde rol aldı. Dramaydı, ancak o da aradığı rol değildi. Zaten A.Ş.K.’ın ömrü de uzun sürmedi. Artık bir karar anıydı. Kaan’a bir sürü diziden teklif gelmişti. Ancak tüm roller birbirini tekrar ediyordu. Ya bekleyecekti, ya da aynı döngüde devam edecekti. “Bekleyeceğim Oya” dediği günü hiç unutmuyorum. Tam iki yıl bekledi. Reddettiği diziler reyting rekorları kırdı ama hiç pişman olmadı. Sebat etti. Ay Yapım imzalı Kara Sevda dizisinden teklif geldiğinde “Bu” dediğini hatırlıyorum. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Kaan öyle bir Emir Kozcuoğlu yarattı ki, çoğu zaman sevdanın önüne geçti. Aslında kötü adamdı. Fakat rolü psikolojik altyapısıyla yorumladı. Hiçbir zaman ona baktığımızda kötü bir adam görmedik. Yaralı bir çocuk vardı karşımızda... İzleyicilerde yarasını tedavi etmek istedi, ona hiç kızamadı. Emir Kozcuoğlu hikayesini tamamladı. Kaan Urgancıoğlu bundan sonra karşımıza bambaşka karakterlerle çıkacaktır. Hatta uluslararası projelerde izleyebileceğimize eminim. Çünkü Kaan durmaz. Araştırır, kendini geliştirir, öğrenmekten hiç vazgeçmez, denemeye açıktır. Kaan Episode Dergisine verdiği röportajda “Ben Emir değilim; ama Emir’den sonra, Kaan olarak ben de aynı ben olmayacağım” demiş. Haklı! Bakalım Kaan Urgancıoğlu karşımıza nasıl sürprizlerle çıkacak? Yolu açık olsun.