MedyaFaresi MedyaFaresi

Emine Ülker Tarhan: Türkçe'yi yedirtmeyiz

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, CNN Türk ekranlarında canlı yayında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Tarhan, gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 13 Aralık 2014 12:31 - Güncelleme: 28 Şubat 2016 12:12

İşte Tarhan'ın açıklamalarından çarpıcı başlıklar:
 
İşbirliği yapacağınız parti kendi ilkelerimizle çelişmemeli. Çözüm süreci olmaktan sorun süreci halibne geldi. Seçima racı olarak kullanıldığını düşünüyorum
 
Güvenlikçi önlemlerle bir yere gelinemez buna katılıyorum. Bu bir devlet sorunudur. O yüzden toplumun tüm kesimleri katılmalı.
 
Silahlar kesinlikle bırakılmalı ama koşul olmamalı. Salt bir terör örgütü lideriyle çözülecek bir olay değil.
 
Geriye doğru gidiş var. Bana sorarsanız nesiniz diye ulusalcıyım, devriciyim bazı konularda muhafazakarım. Zeytin ağaçlarının korunması olayında muhafazakarım.  Her türlü fikre saygılıyım bu konuda kendimi demokrat sayarım.
 
Alternatif enerji sistemlerine büyük ilgi duyuyorum.
 
CHP'ye ya da başkalarına çağrıda bulunmuyorum. Çünkü bu gönüllük işidir, rıza işidir. 
 
Biz insanlara Neşet Ertaş gibi sesleneceğiz dedik, Mevlana gibi kabul edeceğiz dedik bunlara evet diyen herkese kapımız açıktır.
 
Hedefimiz iktidar olmak. Her partinin de amacı budur. Barajı geçmek  daha gerçekçi bir hedeftir. 
 
Miting yerine ,halkla yan yana siyaset yapmak istiyorum. Hakkari'de de miting yaparım. Siyaset sağa sola şeker dağıtarak yapılmaz.
 
Sayın Cumhurbaşkanı aslında Osmanlıca yerine Arapça öğretmek istiyor olabilir ama buradan açıklıyorum Türkçe'yi yedirtmeyiz.