MedyaFaresi MedyaFaresi

Emine Erdoğan vekil eşlerinden barış sürecine destek istedi!

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde milletvekili eşleriyle bir araya geldi. Erdoğan barış sürecine destek istedi..

Eklenme: 14 Şubat 2013 16:46 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 17:46
Kadın kollarının organize ettiği toplantıda konuşan Erdoğan, İmralı süreci için eşlerden destek istedi: “Sizlerden bu sürece anne olarak katkı vermenizi rica ediyorum.”

OSMANLI DEFİLESİ: Vekil eşleri öğle yemeğinde buluştu. Emine Erdoğan ve Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit’in konuşmasından sonra toplantı basına kapatıldı. Bu bölümde Adana Olgunlaşma Enstitüsü’nün hazırladığı ‘Osmanlı Koleksiyonu’ kıyafetlerinden oluşan defile yapıldı. Yine Adana’dan gelen 9 kişiden oluşan manken kızlar, Osmanlı dönemine ilişkin kıyafetleri vekil eşlerine tanıttı.

İMRALI SÜRECİ YENİ EVREDE: Emine Erdoğan, milletvekili eşlerine İmralı sürecine ilişkin hem bilgi verdi hem de destek istedi. Erdoğan, şunları söyledi: “Hükümetimiz milli birlik ve kardeşlik projesi adı altında terör sorununu bitirmeye yönelik süreci başlatmış durumda. Bu süreç yeni bir evreye girdi, çok daha kararlı ilerlemeye başladı. Şu anda toplumun tüm kesimlerinde büyük bir heyecanın oluştuğunu görüyoruz. Herkes bu sorunun artık çözülmesini, silahların susmasını, siyasetin ve fikirlerin konuşmasını istiyor. Anneler tüm kadınlar eğer bu sürece yüreklerini koyarsa, bu süreçte görev alırsa inanın o silahlar artık susacaktır.

SÜRECE KATKI VERİN: Milletvekili eşleri olarak, anneler olarak bu sürece mümkün olan en büyük katkıyı vermenizi rica ediyorum. Bizler susarsak o zaman sabotajcıların sesi çıkar, bizler susarsak, kadınlar susarsa silahlar konuşur. Silahların dili süreçlere egemen olur. Onun için bizler sesimizi yükseltmek zorundayız. Siz gayret gösterir, sürecin içinde yer alırsanız, siz katkı verirseniz bu sorun kolay hallolacaktır.

Sözcü / Veli Toprak