MedyaFaresi MedyaFaresi

Emin Çölaşan annesini toprağa verdi!

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan'ın annesi Türkan Çölaşan (93) son yolculuğuna uğurlandı.

Eklenme: 15 Ocak 2013 11:31 - Güncelleme: 02 Kasım 2015 23:42

Emin Çölaşan’ın annesi Türkan Çölaşan’ın cenazesi Kocatepe Camii’ndeki cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda kocası Ümran Emin Çölaşan’ın yanına defnedildi.
Hayli üzgün olan Çölaşan ailesini dostları da yalnız bırakmadı. Türkan Çölaşan’ın Kocatepe Camii’ndei cenaze töreninde büyük bir kalabalık yer aldı. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer törene katılarak, Çölaşan ailesiyle birlikte taziyeleri kabul etti.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Umut Oran, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Milletvekilleri Gökhan Günaydın, Aytun Çıray, Gürkut Acar, Mahmut Tanal, Uğur Bayraktutan, CHP Ankara İl Örgütü ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da cenazeye katıldı.

GAZETECİLER YALNIZ BIRAKMADI

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Bekir Coşkun, Muharrem Sarıkaya, Nihat Genç, Şükrü Küçükşahin, Hakan Aygün, Tayfun Talipoğlu ve Nahit Duru da cenazeye katılarak taziyelerini ilettiler.
Ayrıca Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden, Eski bakanlar Hüsamettin Cindoruk, Seyfi Oktay, Ufuk söylemez, Hikmet Çetin, Yaşar Okuyan da cenazeye katılan isimler arasındaydı.
Çölaşan’ı bu acı gününde Sözcü ailesi de yalnız bırakmadı. Sözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Burak Akbay, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Yayın Danışmanı Mehmet Şehirli, Haber Koordinatörü Ferda Öngün, Nil Soysal, Selçuk Dereli ve Ankara Büro çalışanları da tam kadro cenazeye katıldı.
Sözcü Gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Hurşit Tolon, Atatürkçü Düşünce Derneği, Aydınlık Gazetesi ve Doğu Perinçek de cenazeye çelenk gönderdiler.