MedyaFaresi MedyaFaresi

Bankaların promosyon teklifi emeklileri kızdırdı! Emekli 1000 lira istiyor

Banka banka dolaşarak dilenci muamelesi görmek istemediklerini söyleyen emekliler, "Net 1000 lira promosyon istiyoruz" dedi.

Eklenme: 03 Mart 2020 11:01 - Güncelleme: 03 Mart 2020 11:07

Tüm Emekli-Sen'e bağlı emekliler, Bursa Osmangazi metro istasyonunda bir araya gelerek hükümetten 1000 liralık promosyon talebinde bulundu.

Sözcü'nün aktardığı habere göredüdükleriyle ve tencere tavalarla protesto eylemine katılan emekliler, 3 yılda bir bankaların ödediği 300, 375 ve 450 liralık promosyonun çok az olduğunu, haklarının yenildiğini ifade etti.

Türkiye genelinde emekli promosyonu ile alakalı imza kampanyaları düzenlendiğini ifade eden Tüm Emekli-Sen Bursa Şubesi Başkanı Günay Onayman, "Promosyonda söz sahibi olmak istiyoruz. Ülkenin her yanında, 102 şube ve temsilciliğimizle imza kampanyaları düzenledik. Bakanlık yetkilileri, promosyon miktarını belirlerken, emekli sendikalarıyla görüşmelidir” dedi. 

Onayman, "Emeklileri ayrıştırmadan, banka banka dolaştırmadan, üç yıl için net 1000 TL promosyon istiyoruz. Bizler banka banka gezerek dilenci muamelesi görmek istemiyoruz. Emeklilerden yüzde 5 kesinti ve ikramiyelerinin kesilmesi emeklilerin yaşamına yönelik bir saldırıdır. Bu politikalar, emekliyi sefaletin dibine göndermektir" diye konuştu.

En Çok Okunan Haberler
1 BDDK'dan 18 bankaya para cezası