MedyaFaresi MedyaFaresi

Ekrem İmamoğlu'ndan Nurettin Yıldız'a videolu tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, skandal açıklamaları ile bilinen ilahiyatçı Nurettin Yıldız'ın, kadınların araç kullanmalarına yönelik ifadelerine, Twitter hesabından paylaştığı bir video ile isim vermeden yanıt verdi.

Eklenme: 20 Eylül 2019 15:20 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 15:25

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız'ın, "Kadınların yanında mahremi olmadan 90 km'den fazla araç kullanmaları dinen yasak" sözlerine sosyal medya hesabından metroda görevli olan kadın makinistleri paylaşarak yanıt verdi.

İmamoğlu, "Kadınlar değil araba, tek başlarına metro treni bile kullanırlar" dedi.

İlahiyatçı Yıldız, sosyal medyada takipçisi bir kadından gelen, “Ehliyet alsam araç kullansam günah mı olur?” sorusuna kadınların araba sürmesinin “ahlaki sıkıntı” yaratabileceği yanıtı vermiş;  Yıldız, kadınların "yanlarında mahremleri olmadan” 90 kilometreden fazla araba kullanmalarının dinen yasak olduğunu söylemişti.

Daha önce de “6 yaşındaki çocuk evlenebilir”, “Asansörde halvet olur”, “Dayak yiyen kadın şükretsin” şeklinde skandal ifadeler kullanan ve birçok kesimin tepkisini çeken Yıldız'ın yeni açıklamaları da tepki çekti.

İmamoğlu, Nurettin Yıldız'a karşılık olarak şu paylaşımda bulundu ve şöyle yazdı:

"Kadınlar değil araba, tek başlarına metro treni bile kullanırlar. Tüm kadın makinistlerimize hayırlı yolculuklar ve başarılar dilerim."

İşte o video...