MedyaFaresi MedyaFaresi

Ekrem İmamoğlu: Bu iş olacak!

Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'de düzenlenen mitingde konuştu. "Size son hafta sürprizlerin olacak demiştim. Artık ne diyorum biliyor musunuz? Her şey çok güzel oldu, oldu. Sizinle birlikte oldu. Bu iş olacak" dedi.

Eklenme: 17 Haziran 2019 21:46 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 20:52

İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'de miting düzenledi. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, "Size son hafta sürprizlerin olacak demiştim. Artık ne diyorum biliyor musunuz? Her şey çok güzel oldu, oldu. Sizinle birlikte oldu. Bu iş olacak" dedi.


Sözlerine mitinge katılan vatandaşları selamlayarak başlayan İmamoğlu, "Küçükçekmece harika gördüm sizi. Kıymetli hemşehrilerim, en başta çocuklar, hanımefendiler, beyefendiler hoş geldiniz. Coşkumuz hep devam etsin. Ne yazık ki 31 Mart sonrası bu hukuksuz ortamı yaşamak zorunda kaldık. Ama biz süreci demokrasi adına rayına oturtacağız" diye konuştu.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Size son hafta sürprizlerin olacak demiştim. Artık ne diyorum biliyor musunuz? Her şey çok güzel oldu, oldu. Sizinle birlikte oldu. Bu iş olacak.

Değerli hemşehrilerim şu söyleyemeliyim ki, bu memlekette demokrasiye kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğiz. 23 Haziran'da hep birlikte yapacağız. Kazanan 16 milyon olacak."

Ortak yayınla ilgili açıklama yapan İmamoğlu, "Dün akşam çok özel bir ana tanıklık ettik. 17 yıldır yapılmayan en insanı duyguyu konuşabilmeyi, sohbet edebilmeyi tattık. Neticede çıktık konuştuk, sohbet ettik. Neticede insanlar samimiyete baktık, İstanbul'a kim hakim ona baktı.

Ölçecek biçecek ve karar verecek. Ne olduysa oldu günün sonunda ailelerimizde buluştuk, sarıldık. Biz yola çıktığımız ilk gün ne dedik, barıştıracağız dedik. Bağıran, çağıran siyasetçilerde siz de bıktınız.

Ama size söz veriyorum, göreceksiniz bizim ayrımız gayrımız yok. Oy verenin, vermeyenin bir olacağı bir İstanbul olacak. Biz herkesi kucaklamaya geliyoruz. Biz milletin huzurunda her şeyi anlatmaya çalıştık." dedi.

"Biz 18 gün görev yaptık. Verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Su ve ulaşım ücretlerini indirdik. 25 yıldır yönetiyorsunuz yapmadınız, 18 günde yaptıklarımızı kıskandınız. Ama size söz veriyorum 5 yılda bunları çıldırtacağız."

"Şimdi özellikle yapılan yanlışlardan bahsediyoruz. Bir takım uygulamaların devlet görevlileri tarafından takip edilmesini istiyoruz. Özellikle bizim yerimize vekalet eden İstanbul Valisi'ne seslenmek istiyorum.

Ramazan'da rakibimiz adına iftar veriyorsunuz. Sadece siyasi iftar değil, siyasi açıklama yapılıyor onu da görmüyorsunuz. 3-5 figüran belediyenin önünde siyasi miting yapıyor onu da görmüyorsunuz. Sayın İstanbul valisi 2 gündür afişlerle bize cevap vermeye çalışıyor. Sadece şunu öğrenmek istiyoruz.

Bu 20 günde birileri adına cevap mi veriyorsunuz? Yoksa birilerinin afiş asmasına göz mü yumuyorsunuz. Bir hafta kaldı, bir hafta sonra oradayız. Burası sayın vali beye emanet bir makam. Vali beytin yapacağı tek şey insanların İstanbul'a hizmet etmesini sağlamak, israf etmesini değil."

"Dünkü tartışmaya ilişkin rakibimiz Sayıştay raporuna 'sahte' demiş. Ben geçmiş dönem İzmir belgesini göstermedim ekranlarda. 2017 yılı Sayıştay raporuna göre toplam zarar 752 trilyon lira, yeni parayla 752 milyon lira. İşte size sahte dedikleri rapor. Eğer rakibim okuyacaksa kendisine bir tane kopyasını göndereceğim. 23 Haziran sonrası bu kardeşiniz bu şehirde israfı bitirecek."