MedyaFaresi MedyaFaresi

Ekranların en renkli yarışmacıları.. İlk kez konuştular!

MEDYAFARESİ ÖZEL- Benzemez Kimse Sana'nın ünlüleri yarışma boyunca neler yaşadıklarını Medyafaresi'ne anlattı...

Eklenme: 26 Eylül 2012 21:49 - Güncelleme: 14 Şubat 2016 10:32

EDA GEDİKOĞLU / MEDYAFARESİ.COM

Ömür Gedik

Daha önce taklit yapmamıştım. Bu yarışmaya da taklit için değil de daha çok şarkı söylemeye yönelik yanı ilgilendirdiği için girdim ama daha sonra bu işin oyunculuk tarafı da taklit etme tarafı biraz da dans tarafı da ön plana çıktı benim için. Aldığım dersler bu süreçte -13 hafta- aldığım dersler sahnedeki performansımı çok değiştirdi. 13 hafta şan çalışmak Fatih Ertuğrul gibi bir ustayla çalışmak çok değiştirdi her şeyi. Sahne performansımı da çok değiştirdi zaten 2 hafta önceki konserimde sahnedeki Ömürle şimdiki Ömür çok farklı.

İŞTE SOSYAL MEDYAYI SARSAN BACAKLAR... FOTO GALERİ

ÖMÜR GEDİK'TEN BİKİNİ ŞOV! FOTO GALERİ

Madonna'yı taklit ederken zorlandım . Çünkü dansı ve koreografisi çok farklıydı. Dansçıların beni havaya atıp sonra da bir yatağa attığı tüm yer çekimiyle mücadele edip danslarıyla mücadele ettiğim bir anlamda şarkı söylemek çok kolay değil. Hareketin fazla olduğu şarkılarda hareketimi doğru yapacağım sesi mi doğru çıkaracağım mimiklerimi doğru yapıcağı derken devreler karışıyor.
İlk başlarda yaptığımda diyenler bile iyi ki girmişsin diyor. Bunu da programın çok kaliteli olmasına yarışmacıların, jürinin çok iyi olmasına çok etkisi var. Bir de herkes o kadar iyi aile gibi oldu ki çalışmaların sonucunun reytinglerine bu kadar iyi yansıması. Haftalardır birinci program bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi tabi ki samimiyet  ben bile haftanın üç dört günü buna ayırıyorum. Dersler alıyoruz. Bir eğitim gibi okul gibi benim için.
Uğur Arslan çok güzel bir şey söyledi program sırasında.  Çok zorlu bir oyunculuk aslında çünkü her hafta başka bir insanın kılığına girip onu canlandırıyorsun. Onun kılığına giriyorsun. Haftalarca aylarca aynı kişi olarak devam ediyorsun. Burada biz her hafta biraz kişilik bölünmesi  yaşıyoruz.

Cem Kılıç

İçinde müzik olduğu için çok sevindim ama taklit olduğu için zorlayacağını düşündüm. Hatta bir ara ayrılmayı düşündüm yarışmadan ama sonra çalışarak üstesinden geldim.
İlk başlarda insanların dalga geçilecek taraflarının altını çizmek istemedim çünkü ben de bir sanatçı olarak sanatçı abilerimin taklidini yapıyorum yarın bir günde benim taklidimi altını çizerek yaparlarsa kızabilirim. Bunu düşündüğüm için hassas biriyim aslında benim problemim. Bu bir eğlence programı aslında kazımak gerekir ama ben yapmıyorum.
İnsanların unuttuğu sanatçıları hatırlatmak çok güzel bir duygu.

Uğur Aslan

Yarışmadan teklif geldiğinde tam adamını buldunuz nasıl beni düşündünüz, mümkün değil ben bunu yapamam dedim. Çünkü ben şimdiye kadar hiç kimseyi taklit etmedim ve hiç şarkı söylemedim şiir okudum. Şarkıları düet yapıyordum. Dizide oynadım ama taklit değildi bir rolüm vardı çalışıp onu oynadım. Ama burada her hafta başka birini taklit etmek zor bir iş. O yüzden başta kabul etmek istemedim.  Sonra beni ikna ettiler. Başarılı olacağımı düşünmüyordum. Hatta başarısız olacağımı düşündüm. Ama eğlence amaçlı ve yardım için kabul ettim. Başarılı olsam da olmasam da bir yardım kampanyasında yer alacaktım.  İnsanlar uzun süre şaşkınlıktan kurtulup yorum yapamadı. Dilleri tutuldu beni ekranda sakin olarak biliyorlardı. Taklit yapacağım kişileri 1 hafta çalışıyorum. O kişiyi anlamaya çalışıyorum ve hayatını okuyorum. Öyle bir hayat sürmüş  bir kişinin ruh hali nasıl olur ne yapar diye araştırıyorum. Daha sonra o rol haliyle yürüyüp , yemek yemek, konuşmak,  yatıp kalkmak nasıl oluyor diye o kişi oluyorum. Sonra o kişinin taklidini yapmak kolay oluyor.

Ümit Erdim

Teklif geldiğinde çok yaklaşmadım,  çok çekindim, çok korktum, zaten şarkı da söyleyemiyorum diye çok çekindim. Ama sonra Endemol korkularımı yenmemde yardımcı oldu.  Zeki Müren taklidimi izlediğimde kendimi eksik buldum daha iyi olabilirdi dedim. Her hafta başka birini canlandırınca kimlik bunalımına giriyorum. Bundan sonra dizi ve yarışma sunuculuğu olarak düşünüyorum. Yarışma pek düşünmüyorum aslında . Benzemez Kimse Sana tadı kalsın istiyorum. Vakıflar için yapıyor olmak bize yetiyor. Yok iyi yaptın yok kötü yaptın gibi şeyler söylemiyoruz. Çünkü zaten yardım bir yere gidiyor.

Erol Evgin

İlk kez jürilik yaptım daha önce pek sıcak bakmıyordum.  Genç çocukların yarıştırıldığı ve ümitlerin vaat edildiği sonra hüsranla sonuçlanan yarışmalardı. Oralarda olmak istemedim ama bu bir oyundu.  Yarışma teklifi gelince önce orijinal CD'yi izliyorum. Orjinal formatı beni heyecanlandırdığı için kabul ettim. Seyfi Bey çok eğlenceli, Hande çok iyi Seyfiye güzel cevap veriyor.
Benim eğlenceli, ve gır gır içinde olacağımı tahmin etmeyenler biraz tedirgin oldu başta.

MEDYAFARESİ


İŞTE KENDİ'NİN MUSTAFA SANDAL TAKLİDİ! VİDEO


İŞTE SEYFİ DURSUNOĞLU VE ZEKİ MÜREN DÜETİ! VİDEO

HANDE ATAİZİ CANLI YAYINDA YERE DÜŞTÜ! VİDEO

İŞTE CANLI YAYINDA HANDE ATAİZİ VE SEYFİ DURSUNOĞLU ATIŞMASI! VİDEO 

İŞTE SEYFİ DURSUNOĞLU'NUN ASENA'NIN KIYAFETİNİ YIRTTIĞI O ANLAR! VİDEO


ÖMÜR GEDİK'İN BACAKLARI OLAY OLDU! VİDEO

CEM KILIÇ AŞIK VEYSEL OLDU, HERKESİ AĞLATTI! VİDEO