MedyaFaresi MedyaFaresi

Ecem Çalık kimdir?

Birçok dizide rol alan Ecem Çalık, Faruk Bereketlioğlu ile dünyaevine girdi. İlk oyunculuk kariyerini Muhteşem Yüzyıl dizisinde Esmehan Sultan karakterine hayat vererek adım atan Ecem Çalık, Aramızda Kalsın, Seven Ne Yapmaz gibi dizilerde rol aldı. Peki Ecem Çalık kimdir?

Eklenme: 28 Mart 2019 12:51 - Güncelleme: 28 Mart 2019 13:10

Ecem Çalık bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Faruk Bereketlioğlu ile dünyaevine girdi. Birçok dizide rol alan Ecem Çalık ilk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşadı. Peki Ecem Çalık kimdir?

ECEM ÇALIK KİMDİR?

Feriha Ecem Çalık, 20 Ekim 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerini burada tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra Kıbrıs’ta özel bir üniversitede eğitim almaya başlayan Çalık, bir yıl sonra eğitimini yarıda bırakarak İzmir’e döndü. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Şan, Sahne Tatbikatı ve Oyunculuk Bölümünden mezun olan güzel oyuncu İstanbul’a yerleştikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Eğitim aldığı dönemlerde de çeşitli projelerde amatör roller üstlenmiştir.

Profesyonel anlamda ilk oyunculuk kariyerini “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde sergilemiştir. Sonrasında “Aramızda Kalsın” dizisindeki performansıyla daha çok popülerlik kazanmıştır. İlk sinema filmi olan “Mevsim Çiçek Açtı” ile ödül almıştır.160 cm boyunda, 50 kilo ve Terazi burcudur.

DİZİLER

2012- Muhteşem Yüzyıl (2. Sezon- Esmehan Sultan)
2013-2014-Aramızda Kalsın (Ceylan Celepoğlu)
2015-Racon: Ailem İçin
2016-Son Destan (Şahsine)
2017-İkisini de Sevdim
2017- Zengin Kısmet (TV filmi-Sude)
2017-Seven Ne Yapmaz (Arzu)