MedyaFaresi MedyaFaresi

E-Okul nakil başvurusu nasıl, nereden yapılır? E-Okul nakil başvuru ekranı

E-Okul nakil başvurusu nasıl, nereden yapılır? Detayları sizler için derledik.

Eklenme: 18 Ekim 2019 13:42 - Güncelleme: 18 Ekim 2019 13:48

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Barış Pınarı Harekatı kapsamında PKK/YPG'nin saldırdığı ve bu yüzden eğitime ara verilen ilçeleri ziyaret etti.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde son dakika açıklamalarında bulunan Selçuk, bakanlık olarak eğitimlerine ara verilen öğrencilerin telafi eğitimleri için her türlü planlamayı yaptıklarını duyurdu.

Öte yandan, velilerin talebi doğrultusunda da nakil başvurusu yapılabileceğini açıkladı.

Tam bu noktada, geçici nakil başvurusu konusundaki araştırmalar da artış gösterdi.

Peki, E-Okul nakil başvurusu nasıl, nereden yapılır? Detayları sizler için derledik.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, PKK/YPG'nin alçak saldırılarına hedef olan sınır bölgesi ilçelerini ziyaret etti. Saldırılardan dolayı eğitime ara verilmesi hakkında konuşan Bakan Selçuk, her şekilde eğitimin devam etmesi için gerekli tedbirlerin alındığını kamuoyu ile paylaştı. Gerekli planlamaları yaptıklarını da kamuoyuna duyuran Selçuk, velilerin talebi doğrultusunda okul nakil başvurusu yapılabileceğini ifade etti.

E OKUL NAKİL BAŞVURU EKRANI

Durum böyle olunca, sınır bölgesinde yaşayan ve çocuklarının eğitime devam etmesini isteyen ailelerin konuya yönelik araştırmalar da yoğunluk kazandı. Bu doğrultuda, 'e Okul nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır?' sorusunun cevabı en çok araştırılanlar arasında öne çıkıyor.

Haberimizin detaylarından e Okul nakil başvuru ekranı ile beraber detayları bulabilirsiniz.

E OKUL NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakan Selçuk konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

"Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır.

Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz."

E OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ