MedyaFaresi MedyaFaresi

Dünyaca ünlü Life Ball'un açılışına Türk damgası!

MEDYAFARESİ FOTO GALERİ- Dünya'nın en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Life Ball'da Soprano Sinem Balık ve Mezzosoprano Didem Balık sahne aldı.

Eklenme: 27 Mayıs 2013 11:25 - Güncelleme: 24 Mart 2016 06:14

Life Ball\'un açılışına Türk damgası!.. FOTO GALERİ

AIDS\'li cocuklar yararına yapilan,konsepti her yıl değişen balonun bu seneki konusu 1001 Gece Masalları. Viyana\'da, 25 Mayıs 2013 tarihinde 21\'ci yılını kutladı.

Bu büyük etkinlikte Türkiye\'nin adını sahneye taşıyan ilk Türk sanatçılar olan ikiz kardeşler, bu muhteşem baloda kırmızı halıyı Bill Clinton, Roberto Cavalli, Eva Longoria, Melanie Griffith, Sir Elton John ve Karolina Kurkova gibi dünyaca ünlü isimlerle paylaştılar...  Türkiye\'nin gururu, Dünya\'da OperaTwins adıyla tanınan operacı ikizler, bu özel gecede,Besteci  Carl Nielsen\'in - Aladdin Suite\'ini özel bir aranje ile düet halinde seslendirdiler, ve görkemli kostümleri ile dikkat çekecekler.Ardından her sene dünyaca ünlü bir ismin kreasyonunun tanıtıldığı defileye Roberto Cavalli imzasını attı.  Bu balonun amacı;AIDS\'in sadece cinsel yollarla  geçmediğini topluma anlatmaktır.

Life Ball, bu hastalığın homoseksüel hastalığı olmadığını,hergün 7000kişiye HIV virüsünün bulaştığını ve bunun 1000\'i sadece küçük çocuklar olduğunu gerçeğini gözler önüne seriyor. Her sene olduğu gibi bu sene de  AIDS yararına en azından 2 Milyon Avro\'nun toplanması beklenilen gecenin biletleri aylar öncesinden tükenmiş durumda. 1.2 milyar kişinin ekranları başında canlı yayında seyrettiği,45bin kişinin Viyana Belediye Sarayı önünde toplanarak izleyeceği açılış aynı zamanda 60 televizyon kanalı ve yaklaşık 500 medya organı tarafından bütün dünyada yankı bulacak.  Life Ball organizasyonu 1999 depremi icin Turkiye\'ye  yuklu miktarda bagis yapmistir.